Skocz do zawartości
Forum

Szanse na zapłodnienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość m_...ak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Wiem, że ta tematyka, przewija się bardzo często ale ciekawi mnie jakby podejscie całościowe i podsumowanie tych informacji. Nie ukrywam, że w odniesieniu do mnie:)

Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po 1,5 roku ich przyjmowania. Odstawiłam je w trakcie, a dokładniej po 15-tej pigułce. 3 dni potem dostałam okres który trwał 4 dni. Nie ukrywam, ze wraz z narzeczonym staramy się o dziecko, więc próby podejmowane były prawie każdego dnia. Po około tygodniu od zakończenia okresu zaczełam odczuwać pewne zmiany: ból piersi, delikatne mdłości i wyczulenie na zapachy. Wykonałam test za namową narzeczonego. Wynik oczywiście był negatywny, ale to pewnie dlatego, że był zbyt wcześnie. Teraz minęło kolejne 7 dni a ja odczuwam kolejne zmiany: całe piersi jak i same sutki powiększyły się, dodatkowo wyczuwam delikatne zgrubienia w okolicach brodawek i ich rozognienie; od kilku dni odczuwam ból podbrzusza i jajników tak jakby kłucie przesuwające się od jajników ku środkowi. Dziś mija 19 dzień cyklu zakladając że krwawienie po odstawieniu pigułek jest wiarygodnym początkiem cyklu.

Moje pytania są następujące:
1. Czy takie zmiany w organiźmie mogą być spowodowane bezpośrednio odstawieniem tabletek? - bo z takimi opiniami spotkałam sie na forach.
2. Kiedy najlepiej zrobić kolejny test? - bo po odstawieniu tabletek cykle sie rozregulowują więc jak wybrac odpowiedni moment?
3. Czy takie testy płytkowe wymagają kilkukrotnego powtórzenia, zeby były wiarygodne?
4. Jakiego testu najlepiej urzyć?

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

To tak jeśli chodzi oto kiedy zrobić test ciążowy to najlepiej go robić po upływie 2 tygodni od stosunku.Najlepiej go robić z porannego, pierwszego moczu. Testy płytkowe czasami się mylą, dlatego warto je powtórzyć po upływie tygodnia. Dużo bardziej wiarygodnym testem jest test z krwi wykonywany w laboratorium. Daje on pewne wyniki po 7-8 dniach od stosunku.
Co do Twoich objawów to mi one bardziej pasują do ciąży niż do objawów z odstawienia. Owszem po odstawieniu tabletek organizm ma rozregulowaną gospodarkę, ale nie słyszałam o takich objawach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...