Skocz do zawartości
Forum

Bóle w klatce piersiowej i uderzenia gorąca a nerwica


Gość lo...26

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) mam taki problem mianowicie od tygodnia mam dziwne bóle i kłucie w klatce piersiowej do tego mam nagle napady goraca nie mam goraczki ale takie dziwne fale ciepła w szczegolnosci na twarzy ucisk w gardle jakby cos tam dosłownie siedziało dziwne bóle głowy dretwienie rak i nóg bole w rekach i nogach chyba kostne...boje się że to może byc rak płuc..czasem zdazy mi się zakszleć mam 19 lat pale papierosy jednak nie nałogowo ale wiem że to nie wyklucza raka..moje wyniki krwi sa w porzadku byłam u lekarza posłuchał mnie stetoskoprem i stwierdział że nic nie słyszy żadnych szmerów w płucach nie ma...niepokoja mnie bardzo te objawy...myslałam że być moze są to objawy nerwicy ale nie jestem do końca pewna bardzo prosze o pomoc....

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim to nie rak. Rak nie ma objawów, więc nie zalewałyby Cię fale ciepła kłucia itp. Jeśl isię martwisz, możesz zrobić rtg klatki piersiowej, ale to nie jest konieczne, bo na pewno nie masz raka - zrób to, jeśli chcesz sobie to udowodnić. Te objawy, o których piszesz wg mnie wynikając z nerwicy. Nie mówię, że masz nerwicę, ale są objawami nerwowymi, są typowe dla osób chorujących na nerwicę lub osób, które są w okresie nerwicowym/ nerwowym, czyli np. się czymś martwią, przejmują, żyja w stresie, są zabiegani, przemęczeni, ciągle o czymś myśla, bo np. obawiają się czegoś w przyszłości, albo wydarzyło się coś w przeszłości i to ich trapi, chodzi im po głowie. Stąd pojawia się stres, dochodzi ucisk w klatce piersiowej, uczucie czegoś w gardle, uderzenia gorąca, dretwienia itp., czyli to co opisujesz. Mogą pojawić się lęki, niepokój, problemy ze spaniem. Najlepiej by było gdybyś mogła sobie określić źródło takiego niepokoju, czym się martwisz, przejmujesz, co Cię w jakiś sposób stresuje. Zastanów się jak długo to trwa, co może byc przyczyną i w miarę możliwości ją zwalcz albo zminimalizuj, zdystansuj się do tej sytuacji, porozmawiaj z kimś o niej. Naucz się rozdzielać życie od problemow. To bardzo trudne, ale musisz spróbować. Jeśli teraz masz trudny okres w zyciu, wiele sie dzieje, zażywaj magnez, jedz gorzką czekoladę, jak napadnie Cię któryś z objawów, wytłumacz sobie, że to stres, że za chwile przejdzie. Zrelaksuj się, odpocznij, weź jakieś ziołowe tabletki na uspokojenie, np. melisę. pamiętaj o wysypianiu się.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Objawy somatyczne, o których piszesz mogą mieć uwarunkowania psychogenne. Bóle i kłucia w klatce piersiowej, fale gorąca, ucisk w gardle, drętwienia kończyn występują najczęściej przy zaburzeniach nerwicowych. Tak jak napisała Sonia - postaraj się określić źródło swojego lęku. Być może jest nim strach przed zachorowaniem na raka?
Zadbaj też o właściwą higienę snu oraz o odpowiednią dietę i relaks.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...