Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Barosz


Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Zanim kupisz hantle możesz ćwiczyć z butelkami 1,5 litra wypełnionymi wodą, albo napchać je piaskiem jeśli to dla ciebie za lekki ciężar. Ja też tak zaczynałam.
W zasadzie to nie wiem jak jest lepiej wykonywać czy przed bieganiem czy po bieganiu bo nie interesowałam się tym. Pamiętam że kiedyś trener na siłowni mi doradzał po treningu siłowym pół godziny do godziny aerobów. Ale ja za aerobami nie przepadam.
Trening siłowy powinno się wykonywać tak żeby dana partia miała czas na regenerację. Ramona, brzuch, łydki 2 dni, a plecy, nogi, barki, 3 dni. Ja na przykład staram się robić tak że codziennie inna partia i w ten sposób ćwiczę w każdy dzień ale daną partię raz w tygodniu. Można podzielić na co dwa dni. Całości na raz raczej nie polecam.
Ja robię 3 serie danego ćwiczenia po 15, 12, 10 powtórzeń. Czasami 12, 10, 8 jak jest to ćwiczenie cięższe. Brzuszków można robić 20 w serii i to wcale nie jest za mało. Jak ci za lekko to połóż sobie na klatce piersiowej obciążnik. To jest efektywniejsze niż zwiększanie ilości brzuszków. Zwracaj też uwagę żeby ćwiczyć dolne partie brzucha bo większość robi tradycyjne brzuszki a o dolnej partii zapomina. w tym celu można robić podciąganie nóg, nożyce.

Brzuszki, przysiady, pompki to ćwiczenia siłowe i nie powinno się ich robić na akord tylko po kilka w serii.

Co do diety to nie przejmuj się tak. Młody jesteś i powinieneś jeść to czego organizm się domaga. Ja też ściśle nie przestrzegam diety. Najważniejsze żeby trzymać się w ryzach i nie wracać do złych nawyków.

Odnośnik do komentarza

Co do mojej diety to w sumie i tak zrobiłem postęp, bo nie piję już słodkich napojów co wcześniej robiłem codziennie to samo się tyczy słodyczy czasem potrafiłem zjeść takie podwójne delicje z biedronki i potem jeszcze coś, żałuje tylko że nie zmierzyłem sobie na początku biegania miary dopiero wczoraj zmierzyłem pas,biodra,prawe i lewe udo i zobaczymy do końca wakacji na samym bieganiu+rower i jakieś krótkie spacerki może coś jakiś cm zejdzie nie wiem, jest jakaś zasada że np. 5 kg to 2 cm z pasa czy coś ?
Mi najbardziej chodzi o zgubienie cm już mam dość tych koszulek xl albo xxl, mam wrażenie że moja waga stoi chyba muszę za tą dietę bardziej się przyłożyć.
Gdzieś coś znalazłem, że to węglowodany odpowiadają też za to, że "robią z ludzi kluski" to prawda?

A co do ćwiczeń dziś zaczynam w sumie nowy etap w bieganiu bo na raz zrobię 6 km + dodatkowe okrążenie = 9km, 1 okrążenie to 3km jak dotąd po 1 okrążeniu robiłem przerwę 3 min i biegłem kolejne... tyle że biegam jakoś od godziny 21 wieczorową porą. Czy bez wagi tej chyba kuchennej można jakoś poradzić sobie w diecie,bo ja wszystko na oko robię.

Nie mogę się doczekać szkoły, gdyż dopiero teraz zauważyłem że wraz z jej początkiem mogę znacznie schudnąć, będe zapewne 3mał lepiej diete bo to na 8 do szkoły tj. w domu śniadanie w szkole 2 potem obiad jakiś itd. 2 strona to w szkole się chodzi a z co za tym idzie ? spalam kcal nie wiem ile można spalić ale zawsze coś i do tego WF jeżeli do tego dodam jeszcze bieganie mam nadzieje, że znajde czas to będzie super

Odnośnik do komentarza

Nie, nie ma takiej zasady że ileś kg to ileś cm w pasie, bo można spalać tłuszcz a można równie dobrze albo i jeszcze łatwiej spalać mięśnie. Mięśnie ważą więcej ale zajmują mniej miejsca niż tłuszcz. Poza tym nie wiadomo skąd zejdzie. moje pierwsze cm zeszły z szyi, nadgarstków, policzków a to trochę ciężko się zmotywować jak nie idzie z miejsc z których najbardziej by się chciało. Potem zauważałam spadek na barkach i górę miałam trochę wyszczurzoną a opona na brzuchu dalej była.

Głównie się tyje od węglowodanów ale bez nich spalanie tłuszczu tez jest słabe bo tłuszcz spalany jest w jakichś tlenowych przemianach glukozy.

Jak chcesz liczyć to ile jesz to wygogluj stronę "Ile waży" tam znajdziesz orientacyjną wagę różnych produktów za pomocą różnych miarek dostępnych w domu, typu łyżka szklanka itp. Ja mam wagę ale rzadko z niej teraz korzystam bo po pewnym czasie się zapamiętuje ile co waży.

Odnośnik do komentarza

skład:
tunczyk
kapusta pekinska
kukurydza
czerwona fasola
ser feta
pomidor

wszystko ze soba mieszasz po pokrojeniu - pychotka :)

sałatka nr 2
skład:
pomidor
papryka
pieczarki
cebula
odrobina sosu sojowego - pare kropel, nie przytyjesz ja znam to od dietetyka
bazylia
wszystko kroisz npodsmazasz bez tluszczu na teflonie dodajesz troche sosu i posypujesz bazylia
mozesz to dodawac do ciemnego makaronu

sałatka nr 3
ogorek
sałata
cebulka
cukinia

cukinie ugotuj na parze aby byla miekka moze byc ze skorka, wszystko pokroj wymieszaj dodaj pieprz sol moze byc troszke ziol, mozesz dodac tez tunczyka i kukurydze

Nothing compares, no worries or cares
Regrets and mistakes they're memories made
Who would have known how bittersweet this would taste?

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś może stwierdzić czy sałatka którą dziś zrobiłem na kolacje jest ok ?

Kilka listków kapusty pekińskiej,pomidor,2 ogórki ( nie te długie tylko te co się kisi XD ) ćwiartka papryki czerwonej,tuńczyk w sosie własnym ( woda) sól i pieprz do smaku, 2 plasterki sera chyba gouda.

To tam wszystko wiadomo pokroić itp ^^ Wyszło tego cała taka micha, ale zjadłem pół i reszte sobie zostawię na śniadanie czy coś. Czy te składniki mogą być na kolacje? Chyba nie jest to bardzo kaloryczne ?

p.s. dzięki za przepisy jutro spróbuje ten z tą fasolą

Odnośnik do komentarza

A mam pytanko bo wymyśliłem kolejny przepis, ale nie wiem czy jest dobry czy nie za dużo kcal itp.

Otóż biorę 2 małe albo 1 większy pomidor,ogórek ( te do kiszenia) , kilka liści sałaty pekińskiej z 2-4, 2 plastry szynki, 1-2 łyżki stołowe ketchupu, kilka kropel sosu tabasco + co jakiś czas jeszcze do tego tuńczyk ale oddzielnie, ale nie zawsze z tym tuńczykiem jem co jakieś może 2-3 dni.

Pomidory,ogórek, sałata pekińska są małokaloryczne ponoć na 100 g mają około 15-20 kcal, nie wiem jak z szynką bo nie znam dokładnej nazwy ale chyba tłusta nie jest bo nie widać żadnych białych pasków tłuszczu tylko różowe mięsko ^^ Co do keczupu dodaje go do smaku,pochodziłem za jakimiś sosami do sałatek to albo zawalone sztucznymi E E E E E albo bardzo kaloryczne, a takie 2 łyżki keczupu to jakieś 30 kcal ( miej więcej tak wyczytałem ze stron) no i kilka kropel tabasco nie wiem ile ten sos ma kcal, ale ja używam tego "oryginalnego" i w sumie lubie tabasco bo lubie pikantne potrawy i tez dodaje smaku a w połączeniu z keczupem pachnie jak sos barbecue ^^Po za tym wyczytałem coś o tej kapsaicynie że nawet zalecane dla osób odchudzających się,aby jeść jakieś papryczki czy coś bo ma jakieś tam działanie ponoć,więc mi pasi i wielki + za to ( o ile to prawda)

Więc podliczając : ( w przybliżeniu)
pomidor 25 kcal
ogórek 20
3-4 listki sałaty pekińskiej (zgaduje) z 30 kcal
1-2 łyżki keczupu - 30
1-2 plasterki szynki - wielka nie wiadoma ale załóżmy że z 50 kcal
kilka kropel tabasco - ????
+ co jakiś czas puszka tuńczyka ok 80 kcal ( co jakieś 2-3 dni)
=
150 kcal bez tuńczyka a z jakieś 230 czy to nie jest dużo ?
Czy taka sałatka będzie okey ? Dodam że taka sałatka jak zrobie sobie na talerzu to po zjedzeniu jej czuje się najedzony ^^

Chyba od ostatniego ważenia nie wiem kiedy ale pamiętam że waga utrzymywała mi się CAŁY CZAS 88.3 to teraz trzyma mi się 87 coś w tych granicach, z rana albo po bieganiu to mam 85.5 o.O Ile bym musiał schudnąć aby zauważyć strate w cm ? W sumie nawet nie wiem jak dokładnie i gdzie się mierzyć aby zauważyć postęp ^^
Dodałem też do biegania i jazdy na rowerze ćwiczenia w domu od 10-20 min ale też nie codziennie....brzuszki,pompki a że nie mam hantli to biore 2 butelki 1,5 litrowe i podnosze 2 sposobami : młotkowym i tym zwykłym 2 serie po 20 i 15 razy i też biore je tak na boki jak jest taka maszyna na siłowni na mięśnie klatki piersiowej, więc coś na podobnej zasadzie, to samo tyczy się brzuszków i pompek tyle ze z tymi 2 jest znacznie mniej ( gdy wazylem przed rokiem rowne 80 kg to na wf dawałem rady robic pompeczki 8kg różnicy i moje ręce po prostu nie wytrzzymuja ciężaru ;( ) I jeszcze robie 2 serie ze ściskaczami do dłoni takie mam kółko gumowe które ściskam tak jak wcześniej opisałem 2 seriam po 20 i 15 x...
to wszystko aby zapobiec spalaniu mięśni nie wiem czy to coś da ale warto spróbować, będe starać się robić je regularnie 2x dziennie po południu i przed bieganiem, no dobra jak na razie to tyle, czekam na odpowiedzi i 3majcie kciuki xd

Odnośnik do komentarza

Dziś miałem słabszy dzień bo zjadłem za dużo sugerując się tym, że po prostu w czasie gdy zacznie się szkoła schudnę więcej oczywiście prawda, ale zaczęło się od tego że wujek mi kupił rogalika z czekoladą a na plackach ziemniaczanych się skończyło ehhh ale dziwne bo waga wskazuje po zjedzeniu 7 placków wage 86.5 czyli mniej niż w ogóle ... jak to możliwe ? Ile czasu potrzebuje organizm,aby rozłożyć na części dziesiętne np. takie placki ( obojętnie jakiś posiłek) zanim to się zamieni np w tłuszcz ? Bo np. teraz waze 86 to jak przez sen spale moze niecałą połowe to jutro obudze sie z nową warstwą tłuszczyku czy jak ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...