Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć z nóg i brzucha?


Gość vm...rs

Rekomendowane odpowiedzi

A więc.. mam 13 lat i przy wzroście 156 cm ważę 54-55 kilo! Mam już dość zbędnych kilogramów po prostu źle się czuję w własnym ciele. Najbardziej irytują mnie moje nogi i brzuch. Mam grube, niezgrabne łydki i fałdy na brzuchu. Nie mam silnej woli - próbowałam nie raz starać się nie jeść tych tuczących dań ale nigdy nie przetrwałam dużej niż 2-3 dni. A gdy teraz jest zima nie mogę iść chodź by i na rower czy pobiegać bo jest ślisko i bardzo, bardzo zimno! ( czasem nawet -20 stopni C! ) Doradźcie mi co mogę zrobić aby wyglądać i czuć się lepiej z samą sobą.....

z poważaniem
Smutna Nastolatka.

Odnośnik do komentarza
Gość Dakarys

no ok w ziemie może biegi i rower nie są wskazane ale łyżwy? Łyżwy, narty, spacer czy choćby bitwa na śnieżki. Zawsze możesz chodzić na spacery, np codziennie 30 minut spaceru w śniegu i wiesz mi efekty będą widoczne. Dodatkowo możesz zawsze ćwiczyć w domu, biegać po chodach ( to świetne ćwiczenie na łydki) czy skakać na skakance.

Odnośnik do komentarza

No niestety jeśli chcesz mieć piękne i zgrabne łydki oraz płaski brzuch silna wola będzie ci potrzebna. Tylko wykonując regularnie ćwiczenia oraz wystrzegając się pewnych potraw i przekąsek będziesz mogła wymodelować interesujące Cię partię ciała.
Musisz unikać jedzenia słodyczy i fast foodów, bo są to strasznie kaloryczne i nic nie wnoszące do naszego jadłospisu przekąski. To samo tyczy się picia kolorowych napoi gazowanych, maja w swoim składzie bardzo duże ilości cukru. Zamiast jeść słodycze i fast foody zacznij spożywać więcej warzyw i owoców.Są zdrowsze, mniej kaloryczne i dostarczają nam witamin i mikroelementów.
Oprócz zrezygnowania ze słodyczy czy fast foodów musisz zacząć ćwiczyć lub uprawiać sport. Zapisz się na pozalekcyjne zajęcia sportowe, albo ćwicz w domu. Ważne być poświęciła temu co najmniej godzinę dziennie. Ćwiczeniami, które możesz wykonywać w domu są brzuszki, skłony, podskoki, skakania na skakance, wymachy nóg i rąk, przysiady, niepełne przysiady, biegi w miejscu i pajacyki.

Odnośnik do komentarza
Gość inesines666

Teraz już przyszła wiosna, więc śmiało możesz wyjść w teren i tam uprawiać jakiś sport. Polecam Ci zacząć biegać. Musisz tylko być wytrwała i prowadzić treningi regularnie i najlepiej nie po 15 minut dziennie, tylko dłużej. Zapewniam Cię, że zobaczysz dużą różnicę. Ja biegałam swojego czasu po około godzinę dziennie (lekki trucht) i efekt był świetny. Biegając po godzinie około 3-4 razy w tygodniu to jest więcej niż pewne, bo proces spalania tkanki tłuszczowej rozpoczyna się po 40 minutach od rozpoczęcia treningu. Jeśli zdecydujesz się na bieganie z dużą częstotliwością, zwróć uwagę na to, że po krótkim czasie kolana zaczną wołać o pomoc - doświadczyłam tego na sobie. Musisz przyjmować jakieś suplementy wzmacniające stawy. Albo inna fajna rzecz - Salco - sól lecznicza, wzmacniająca mięśnie i stawy w okresie wzmożonego treningu. Możesz ją kupić w aptece. Bardzo dobrze działa, z tym, że potrzeba około 3 tygodni żeby poczuć te rezultaty. Na pewno dasz radę i się wyszczuplisz! Bądź tylko wytrwała w swoich postanowieniach. Życzę powodzenia w treningach!

Odnośnik do komentarza

Po co ma faszerować się lekami jak można normalnie zadbać o higienę biegania. Kolana bolą jak się biega po asfalcie w źle dobranych butach. Jak biegasz po ziemii w butach do biegania to kolana nie bolą. No chyba że ma sie bardzo dużo nadwagę, ale u nich lepszy na początku będzie spacer

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...