Skocz do zawartości
Forum

Okres podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

witam!! tabletki antykoncepcyjne zaczelam brac pod koniec grudnia, ale nie czeklama na okres tylko prosto jak przynioslam z apteki zaczelam je brac , i okres dostalam dopiero po zakonczeniu tabletek, skonczyl sie w ubiegla srode i w czwartek zaczelam kolejne opkaowanie !!w ta srode wrocil moj chlopak wiec sie kochalismy, koncyzl w srodku i dzis dostalam okres !! z bolami w podbrzuszu ze zmeczeniem oslabieniem, czy to mozliwe?? czy moglam zajsc w ciaze ?? prosze o pilna odpowiedz gdyz sie bardzo denerwuje!!

Odnośnik do komentarza

skoro zaczelas brac tabletki pod koniec grudnia to przez styczen i luty je bralas zeby zrobic przerwe? nie rozumiem jak moglas dostac okres po zakonczeniu tabletek w ubiegla srode skoro zaczelas je brac w grudniu??? napisz konkretnie ktorego zaczelas ktorego zrobilas przerwe ktorego wzielas nowe opakowanie i kiedy bylo krwawienie. bo wg mnie cos tu nie gra

Odnośnik do komentarza

pod koniec grudnia poszlam do lekarza po tabletki!! i powinnam je zazyc pierwszego dnia okresu ale nie czekalam az go dostane tylko tego samego dnia zazylam pierwsza!! skonczylam opakowanie i zaczelam kolejne bez 7 dniowej przerwy i dopiero okres dostalam po skonczeniu 2 opakowan tabletek !! skonczyl sie w ubiegla srode i w czwartek zaczelam nowe opakowanie !! i dzis dostalam kolejny okres!!! wiec to jest dziwne i nie wiem czy jest to spowodowane tym , ze bralam tabletki bez przerwy czy moze zaszlam w ciaze bo w srode wrocil moj chllopak i konczyl w srodku

Odnośnik do komentarza

nie zaszłaś w ciąże, jesli wzielas 2 opakowania pod rząd zrobiłaś 7 dni przerwy i 8 dnia rozpoczelas noe opakowanie to nie zaszlas w ciaze po prostu to duza dawwka hormonow i stad te krwawienie, lepiej nie łączyc blistrów dopóki organizm sie nie dostroi do przyjmowania tabletek. Przez pierwsze 3-4 opakowania mozna miec plamienia a nawet krwawienia w trakcie przyjmowania. Bierz do konca opakowanie zrób 7 dni przerwy i przy 4 blistrze wszystko powinno byc juz w normie.

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Tabletki powinnaś zacząć od pierwszego dnia cyklu, czyli od krwawienia. Jeżeli brałaś tabletki regularnie, mniej więcej o tej samej porze, nie występowały u Ciebie obfite wymioty lub biegunka, nie bierzesz innych leków mogących osłabiać działanie tabletek, wówczas jesteś w pełni chroniona.
Następnym razem staraj się robić chociaż krótkie przerwy do 5 dni pomiędzy kolejnymi opakowaniami.
Zmęczenie, osłabienie, bóle w podbrzuszu są związane raczej z objawami ubocznymi zażywania tabletek. Pojawiają się one szczególnie przez pierwsze 3 miesiące, organizm musi przyzwyczaić się do zwiększonej dawki hormonów.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie związane z okresem gdyż ginekolog przepisał mi tabletki na uregulowanie okresu więc zaczelam brac zgodnie z jego wskazowkami od pierwszego dnia okresu. Tylko ze teraz wystapil pewien problem , gdyz od wziecia pierwszej tabletki mam nieustanie okres a na opakowaniu zostalo mi jeszcze 4 co wynika z tego ze po zakonczeniu tych 4 tabletek znowu bede miec kolejny a nawet ten mi sie nie skonczył nie wiem co robic gdyz jestem za granica a specjalisci w angli sa tacy ze szok! prosze o odpowiedz dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza

To skutek uboczny tabletek. Tak jak wczesniej napisano przez pierwsze 3 miesiace organizm sie dostraja. Przyjmuj tabletki zgodnie z zaleceniem i sie nie przejmuj. Tez tak mialam. Po 2 opakowaniu bylo juz ok. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...