Skocz do zawartości
Forum

Chorujący alergik


Gość Agnieszka.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka.

Mój syn będzie miał w maju 5. urodziny. Jest niestety alergikiem na pokarm. Przez ponad rok był karmiony piersią, później przeszliśmy na inne karmienie. W tej chwili, jeśli chodzi o alergię, w pewnym stopniu jest pod kontrolą, je praktycznie wszystko z wyjątkiem niektórych owoców, np. truskawek, nie je nabiału (serków, jogurtów) i unikamy konserwantów. Testy u alergologa wyszły pozytywnie i lekarz mówi, że w tej chwili wszystko jest na dobrej drodze, że z czasem organizm zwalczy alergię (ale czy w pełni?).
Dodam, że synek bierze Zyrtec.

Niestety od grudnia cały czas walczymy ze wstrętnymi choróbskami. W grudniu, przed świętami pojawił się katar, temperatura ok. 37 z groszami, katar kaszel jak przy przeziębieniu. Po tygodniu temperatura spadła katar był mniejszy ale kaszel był okropny, pare razy Kubuś zwymiotował podczas kasłania. Nawet powiem że było to duszenie się.
Oczywiście pojechaliśmy do lekarza, mały dostał antybiotyk i kolejny tydzień w domu. Po tygodniu wszystko zniknęło oprócz kaszlu! Kaszel głównie wieczorem, często w nocy i straszne duszności nad ranem. Oprócz tego żadnych objawów przeziębienia żadnego kataru ani nic. To było już w połowie stycznia. Ale pojawiła się biegunka (pewnie od leków) i pediatra stwierdził, że to na pewno jakaś infekcja bakteryjna. Kolejna seria leków, że do końca stycznia dziecko praktycznie przeleżało w domu. Pod koniec stycznia wszystko się uspokoiło niestety na bardzo krótko bo ok. 10 dni temu kaszel powróćił. Znów taki silny duszący i widzę że tak samo - wieczór, nor, poranek. Czasem się krztusi jakby mu się coś zbierało w krtani. Lekarz stwierdziła, że może to być nawrót bakterii, że wirus się odnowił, albo może być to na tle alergii, żeby powtórzyć testy. W tej chwili sami nie wiemy co jest czy to alergia czy jakas bakteria czy wirus. Mamy czekać pare dni i obserwować czy jest jakas poprawa, a co jesli nie bedzie? Co to może być?
Dziękuję za odpowiedzi
Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Ja sie nie znam ale ja bym zrobiła wymazy moze przeswietlenie choc nie wiem czy dziecko nie jest za male, ale na pewno zbadalabym pluca i powtorzyla testy alergiczne na kurz na pył roztocza itd dopeiro wtedy bym porównała wyniki bo ten kaszel bardziej mi przypomina alergie ktora pobudzila sie wlasnie przez chorobe.

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...