Skocz do zawartości
Forum

Ciemne blizny po trądziku


Gość olalala

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo tego,że mam już 20 lat, nadal wyskakują mi jakieś "niespodzianki"(pryszcze) na twarzy. Niestety zostają po nich ciemne blizny...jakiś czas temu bawiłam się maścią z kwasami, ale jakoś nie zauważyłam efektów nawet najmniejszego rozjaśnienia. Wyczytałam gdzieś,że cytryna jest dobra na takie paskudztwa,więc korzystając z tego,że aktualnie jestem dość sporo czasu w domu funduję sobie tego typu zabiegi. Smaruje blizny sokiem z cytryny 2 razy dziennie... zastanawiam się tylko czy blizny należy posmarować i np. zmyć po godzinie? Czy też posmarować (oczywiście na czystą twarz), chodzić cały dzień i umyć twarz dopiero wieczorem i powtórzyć sesję? Próbował ktoś może?

Odnośnik do komentarza

ja mam taka sama sytuacje tylko ze na dekolcie i niestety te blizny ciemne z czasem znikaja i zostaja biale slady ktorych nie sposob sie pozbyc :( bylam u dermatologa tyle co ja masci nabrałam i niewiele to pomogło dopiero za któryms razem. Predzzej zbadaj sobie hormony dlaczzego sie tak dzieje bo moze to cos hormonalnego a jesli bedzie w porzadku to niech dermatolog oceni czy mozesz smarowac cytryna zeby Ci slady nie zostaly tak jak mi

Odnośnik do komentarza

zbadaj sobie cere jesli zostaja Ci ciemne plamki po krostkach tzn ze zostaje jakis slad po krwi ala siniak to moze wynikac z tego ze skora nie wchlania tak jak powinna albo ze masz slabe wyniki i nie pracuje organizm jak powinien dziwne ze tak masz powinna sto zbadac u dermatologa i zrobic analize krwi

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Blizny to jedna wielka zmora...
Możesz iść do kosmetyczki i wypróbować kurację kwasem glikolowym w stężeniu od 50-75 %.
To jest dobre,ale do tego potrzeba osoby,która się na tym zna.
Możesz też poradzić się dermatologa czy nie ma przeciwwskazań do tego typu zabiegów.Kilka koleżanek poleciło ten kwas.Jedna spłyciła sobie rozstępy,a druga praktycznie zlikwidowała bliznę pooperacyjną.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza
Gość bez nadzieji

Witam, mam problem od kilku lat z cera a dokladnie od 12roku zycia, aktulnie mam 19lat, u dermatologa bylam 2 razy w zyciu ale szybko sie zniechecalam pod wplywem mojej níecierpliwoscí, w tydzien potrafiłam zuzyc zel 150ml do mycia twarzy, a przez ciagle wyciskanie w lazience wypryskow pozostaly nieestetyczne blizny na twarzy , szyi, karku, plecach , ramionach i dekoldzie, wíec chcialabym sie was poradzic , czy ktos moze zna jakies zabiegi na blizny u dermatologa ktore mozna wykonywac w czasie trwajacego tradziku i ich koszt z gory dziekuje, pozdrawiam Alina

Odnośnik do komentarza

Witam,

wszelkiego rodzaju zabiegi redukujące blizny nie są wskazane przy skórze trądzikowej. W tym przypadku najpierw należy wyleczyć skórę i dopiero wtedy, gdy zmiany ropne zniknął z jej powierzchni - będzie można przystąpić do zabiegów redukujących blizny.

Istnieje wiele skutecznych metod leczenia trądziku (metody miejscowe oraz doustne) i na pewno dermatolog dobierze coś odpowiedniego dla Pani.

Blizny potrądzikowe można zredukować za pomocą poniższych metod:

mikrodermabrazja - zabieg polegający na kontrolowanym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka. W celu uzyskania zadowalających efektów należy wykonać go kilka razy.

laseroterapia - zainteresowanie zabiegami wykorzystującymi działanie lasera stale wzrasta. Metoda ta przynosi naprawdę dobre rezultaty. W przypadku blizn potrądzikowych wykorzystuje się laser Fraxel. W celu uzyskania optymalnych rezultatów należy kilka razy wykonać zabieg.

kwasy owocowe - w tym wypadku mowa o peelingu glikolowym w stężeniu 50-70%. Cząsteczki kwasu glikolowego mają niewielkie rozmiary i dzięki temu penetrują one głębokie warstwy naskórka. Kilka dni po zabiegu skóra intensywnie się łuszczy. Po wykonaniu kilku zabiegów przebarwienia i blizny potrądzikowe ulegają redukcji.

Warto jednak pamiętać o tym, aby nie usuwać mechanicznie zaskórników i krostek. W skutek tego dochodzi do mikrouszkodzenia skóry, a to prowadzi do jej bliznowacenia. Co więcej, w trakcie mechanicznego usuwania krost może dojść do pęknięcia "torebki" w której znajduje się ropa. W efekcie cała jej zawartość wylewa się w obrębie kanalika mieszka włosowego i powstaje bardzo bolesny stan zapalny z dużym obrzękiem.

A co do cytryny to znana jest ona ze swoich właściwości rozjaśniających koloryt skóry - wszystko za sprawą kwasu cytrynowego w niej zawartego. Niestety same plasterki z cytryny nie będą na tyle skuteczne, aby zredukować blizny potrądzikowe czy też rozjaśnić przebarwienia.

Odnośnik do komentarza

Miałam dość spory i uporczywy trądzik, który w dodatku pozostawiał okropne blizny i przebarwienia. Wyleczyłam go dopiero lekiem Curacne, jednak ślady pozostały. Mój lekarz, dr Marek Wasiluk zaproponował mi na nie serię zabiegów laserem frakcyjnym. Teraz mam bardzo ładną cerę, myślę że kuracja izotretynoiną plus laser to najlepsza droga do pozbycia się trądziku. Wszystkie inne metody, jakie stosowałam (antybiotyki, tabletki antykoncepcyjne, kuracje kwasami) pomagały tylko czasowo, a problem potem niestety wracał :( No, ale wiecie, w sumie może też tak być, że na każdego działa co innego.

Odnośnik do komentarza
Gość Motomaniak666

Mój problem dotyczy raczej pozostałości po tym co było a mianowicie trądziku, problemu zaczęły się jak miałem około 16 lat, początkowo bardzo umiarkowanie małe zmiany drobne wypryski, wiadomo między czasie były oczyszczania, następnie wizyty u dermatologa, trafiałem do 3 różnych dermatologów ale leczenie każdego kończyło się tym, że twarz wyglądała jak po jakieś wojnie, ale nie poddawałem się potem różne zabiegi kwasami, mikrodermabrazje, teraz mam przerwe od tego wszystkiego ale wiadomo codziennia pielęgnacja jest tonik kremy itp rzeczy to wiadomo są, a mam takie pytanie czy jest możliwe, że od czasu jak zaczął mi się pojawiać trądzik czyli 16 lat do około 18 roku życia mogły przez ten czas powstać blizny bądź nierówności?? z tak małego trądziku jaki miałem bo nie był to aż taki zaawansowany... i własnie o to mam pytanie co da się zrobić na te pozostałości, chodzi o zmiany na prawym policzku, są to dwie lekko wklęsłe ślady oraz na nosie wągry( lekko czerwony noc), jaki zabieg będzie najskuteczniejszy pod względem rezultatów i czasu?? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

~Motomaniak666
Mój problem dotyczy raczej pozostałości po tym co było a mianowicie trądziku, problemu zaczęły się jak miałem około 16 lat, początkowo bardzo umiarkowanie małe zmiany drobne wypryski, wiadomo między czasie były oczyszczania, następnie wizyty u dermatologa, trafiałem do 3 różnych dermatologów ale leczenie każdego kończyło się tym, że twarz wyglądała jak po jakieś wojnie, ale nie poddawałem się potem różne zabiegi kwasami, mikrodermabrazje, teraz mam przerwe od tego wszystkiego ale wiadomo codziennia pielęgnacja jest tonik kremy itp rzeczy to wiadomo są, a mam takie pytanie czy jest możliwe, że od czasu jak zaczął mi się pojawiać trądzik czyli 16 lat do około 18 roku życia mogły przez ten czas powstać blizny bądź nierówności?? z tak małego trądziku jaki miałem bo nie był to aż taki zaawansowany... i własnie o to mam pytanie co da się zrobić na te pozostałości, chodzi o zmiany na prawym policzku, są to dwie lekko wklęsłe ślady oraz na nosie wągry( lekko czerwony noc), jaki zabieg będzie najskuteczniejszy pod względem rezultatów i czasu?? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Pozostałości po trądziku w postaci blizn można zredukować bądź całkowicie usunąć. W tym celu należy regularnie wykonywać zabiegi, takie jak głębokie peelingi medyczne. Bardzo dobre rezultaty przynosi również laseroterapia. Warunkiem jest jednak systematyka, gdyż optymalne rezultaty uzyskuje się dopiero po kilku zabiegach.

W przypadku wągrów (zaskórniki) bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju peelingi chemiczne. W tym wypadku również istotna jest systematyka.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy odpowiednie podejście do systematyczności, do pielęgnacji i wtedy z pewnością fajne zmiany zauważycie - rozwiązaniem jest na pewno aplikator na wypryski HB. U mnie przywracanie cerze normalności trwało kilkamiesięcy, ale wszystko wyeliminowałam łącznie z zaczerwienieniami.

Odnośnik do komentarza

Kwas cytrynowy rozjaśnia koloryt skóry ale nie pomoże na takie blizny potrądzikowe. W pierwszej kolejności jeżeli wciąż pojawiają się zmiany skórne skorzystaj z zabiegów antybakteryjnych, wyciszających skórę (polecam laserowy peeling węglowy, antybakteryjny zabieg laserem Gemini). Zwróć uwagę czy Twój sposób odżywiania się jest odpowiedni oraz na to czy kosmetyki, które stosujesz są dopasowane do rodzaju cery. Późniejszym etapem jest walka z bliznami potrądzikowymi. W tym celu dobrze się sprawdzi seria zabiegów laserem frakcyjnym eCO2. Oczywiście przed zabiegami konieczna jest konsultacja ze specjalistą oraz wykluczenie przeciwwskazań.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem jakieś 10 lat starsza od Ciebie a dalej męcze się z trądzikiem i bliznami. Bardziej z bliznami i stosowałam juz. drogie kremy i też te domowe sposoby i nic mi to nie pomogło. Dopiero po zabiegu laserowym Palomar widzę jakąś różnicę a to dopiero drugi zabieg, więc jeśli nic Ci nie pomoże to polecam właśnie laser bo daje o wiele lepsze efekty :)

Odnośnik do komentarza
Gość ewadarnoska2

Mam 33 lata i stosunkowo niedawno usunęłam przebarwienia skóry. Wszystko było spowodowane trądzikiem. Był na tyle mocny, że zostawił mi straszne plamy. Przebarwienia usuwałam w centrum zdrowej skóry Damian. Skóra jest teraz zdecydowanie bardziej gładka i co najważniejsze nie muszę się tak mocno malować.

Odnośnik do komentarza

Najszybciej usunąć takie blizny za pomocą zabiegów medycyny estetycznej ale jeśli nie chcesz z nich korzystać albo po prostu nie masz tylu pieniędzy żeby sobie na nie pozwolić to spróbuj olejku bio-oil, ja go używałam w ciąży na rozstępy ale wiem że dziewczyny rozjaśniają nim też blizny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...