Skocz do zawartości
Forum

Bóle brzucha i puchnięcie nóg w tydzień po terminie od porodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Słuchajcie mieszkam w UK i kto mieszka tez każdy wie jakie maja lekarze podejście do leczenia ludzi. Jestem w ciąży 41tyg 6 dni po terminie dodam ze pierwsza ciąże poronienie. Termin miałam na 7.02 i w tu dniu zaczęłam dostawać boli na dole brzucha takie miesiączkowe ale na następny dzień już były skurczowe i krzyż strasznie boli ale te bóle mam tylko wieczorami byłam na pogotowiu stwierdzili ze wszystko ok.No ale z dnia na dzień coraz gorzej zaczęły mi strasznie puchnąc nogi a od dwóch dni zaczęły u lewej reki drętwieć palce opuszki a znowu dzisiaj zaczęłam się załatwiać na czarno. Jak myślicie co się dzieje zemną i z dzieckiem pomocy.

Odnośnik do komentarza
Gość maryśka2121

Sądzę że powinnaś jak najszybciej ponownie udac się do lekarza i powiedzieć mu o swoich dolegliwościach. Prawidlowa ciaza powinna trwac ok.38 tygodni i na pewno, jeśli nie ma ku temu jakichkolwiek zaleceń, nie można jej przedłużac. Może to byc niebezpieczne zarówno dla ciebie jak i dla twojego dziecka. Jeżeli porod nie zacznie się naturalnie lekarz powinien przeprowadzić cesarkę lub podać ci leki wywołujące skurcze macicy. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza

Witam,

Przenoszenie porodu oznacza przekroczenie terminu porodu o 7-10 dni. Mówimy tu o terminie porodu, który został wyznaczony na podstawie wywiadu i badania USG przed 20 tygodniem ciąży.
Mniej niż 5% kobiet rodzi w terminie wyznaczonym na podstawie reguły Naeglego. Większość kobiet(95%) rodzi w terminie około wyznaczonej daty-do 8-10 dni przed i po.
W Twojej sytuacji, czyli przenoszenia porodu wymagany jest ścisły nadzór polegający na badaniu KTG, wykonywanym co 2 dni, oraz badaniu USG w celu oceny płynu owodniowego.
W 12-14 dni po wyznaczonym terminie zalecia się przyspieszenie dojrzewania szyjki, podając miejscowo prostaglandyny E2 np. w preparacie Prepidil. Następnie wzniecienie porodu za pomocą: przebicia pęcherza płodowego lub/i dożylnego podania wlewu kroplowego z oksytocyną.
Możesz także w warunkach domowych próbować z mężem wzniecić poród. Poprzez częste stosunki płciowe. Ważne, żeby mąż kończył w Tobie, z tego względu, że w spermie występują naturalne prostaglandyny. Dodatkowo wydziela się oksytocyna. Zwiększenie wydzielania oksytocyny następuje także w trakcie stymulacji piersi a dokładnie sutków.
Trzymam kciuki

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

witam serdecznie dziękuje za odpowiedzi. Powiem Panu tak ze już jestem 7 dzień po terminie i nie miałam ani razu zrobionego ktg mieszkam w UK i u nich nie ma nic takiego. Czy jest to normalne zęby każda noc była nie przespana z bólu brzucha na dole i krzyż mnie boli ale przeważnie w nocy w dzień aż tak nie ?? Martwię się bo pierwsza ciąża poronienie było:( .A tu w UK lekarze wszystko lekceważą:(Bardzo proszę o odpowiedzi i dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...