Skocz do zawartości
Forum

Grzybica pochwy a seks


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas choroby najlepiej nie uprawiać seksu ponieważ możesz zarazić partnera, a u mężczyzn zazwyczaj jest to bez objawowe i potem on ciebie bedzie zarażał. Seks oralny raczej też odpada bo ja osobiście sobie jakoś tego nie wyobrażam, z tych samych powodów co wyżej.
Co do globulek to możesz je stosować bez żadnych problemów, ale radziłabym najpierw się wyleczyć a potem współżyć

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

jak sie stosuje globulki dopochwowe nie wolno współżyć!! na czas kuracji trzeba sie powstrzymac od seksu, mozna zarazic partnera i tabletki nie zdziałają!!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość Małgorzata

1. Nie powinno się współżyć w czasie kuracji i jeszcze kilka dni po jej zakończeniu! Dlaczego?
a) można zarazić partnera
b) kuracja może nie być skuteczna, bo obtarcia w czasie seksu utrudnią leczenie
Za to warto brać Lacibios Femina jeszcze kilka dni po zakończeniu leczenia, żeby odbudować florę i kuracja była pełna. Jeśli lekarz nie zalecił, to sobie kup sama.

2. Globulki nie wpływają na skuteczność pigułek antybkoncepcyjnych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Komercha a czy ja napisałam, że wpływają? chodziło mi o to, że przy globulkach dopochwowych nie mozna wpsółżyc bo globulki nie zadziałają.
Globulki nie wpływają na tabletki antykoncepcyjne

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W czasie leczenia infekcji grzybiczej warto powstrzymać się od współżycia w jakiejkolwiek formie. Wstrzemięźliwość seksualna zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zakażenia. Podczas współżycia w czasie infekcji może dochodzić do wzajemnego zarażania się parterów oraz powstawania podrażnień i uczucia dyskomfortu miejsc intymnych.

Odnośnik do komentarza

ja mam taki problem, że mam na razie infekcje ale obawiam się ze to sie zmieni w grzybice. niedawno tez mialam ten oroblem ale clotrimazolum i provag nasilily tylko objawy, wiec tego nie zastosuje. dzwonilam wczoraj do lekarza i umowilam sie na koniec miesiaca na wizyte, bo wczesniejsze terminy sa juz zajete. co mi radzicie wspomagajaco na razie stosowac? Dodam, ze mnie piecze i szczypie

Odnośnik do komentarza

Angelika02, kup sobie doustny probiotyk ginekologiczny Lacibios Femina, ogranicz spożycie cukru (to też wpływa na częstość występowania grzybicy), noś przewiewną bieliznę. A może uda ci się pogadać z lekarzem, że pilnie potrzebujesz wizyty, jak objawy będą bardzo męczące?

Odnośnik do komentarza

Kilka dni temu dodałam post na tym samym forum o bólach pochwy podczas stosunku, wczoraj miałam wizytę u Pani ginekolog, która nareszcie znalazła przyczynę - grzybicę. Przeraziło mnie samo to słowo, ale ona stwierdziła, że to nic groźnego. Dostałam receptę na globulki i mam trochę zmienić dietę, jeść mniej słodyczy a więcej jogurtów naturalnych kefirów itp. Czy ktoś również miał do czynienia z grzybicą? W jaki sposób się jej pozbyłyście?
No i bardzo mnie nurtuje, a trochę krępowałam się zapytać w gabinecie.. Czy mogłam zarazić partnera? Czy mogę z nim teraz współżyć, czy koniecznie muszę czekać, aż infekcja ustąpi?

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Spokojnie wiele kobiet ma do czynienia z grzybicą. Co do Twojego pytania to niestety ale tak - mogłaś go zarazić. U mężczyzn często jest tak że infekcja przebiega bez objawów, dlatego tęz warto byłoby żeby on tez prewencyjnie podjął leczenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...