Skocz do zawartości
Forum

Pieczenie podudzi podczas siedzenia


Gość el...y8

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem, to pieczenie (aż do bólu) podudzi podczas siedzenia. Trzy lata temu ból pojawił się po raz pierwszy. Faktycznie dużo siedziałam przy komputerze, telewizor, krzyżówki - 2 tygodnie padało.

Pieczenie było tak nieznośne, że unikałam siadania.

Mam 58 lat, osteoporozę odcinka kręgosłupa L-4 - 2 lata leczenia bez poprawy. Aktualnie mam skierowanie na kroplówki biofosfonianu.

Jeżdżę na rowerze, pływam; pracuję zawodowo jako nauczycielka ( na emeryturze, ale dalej pełny etat).

Jednak wieczory są siedzące. Martwię się, bo idzie zima, mniejsze możliwości wyjścia. Już teraz podczas przygotowywania się do zajęć i oglądania TV odczuwam wzmożone dolegliwości.

Kładę na krzesło miękkie gąbki lub koce, siedząc przesuwam się z podudzi bliżej kolan, ale to wtedy następne miejsca mnie bolą. Podczas snu lub leżenia nie odczuwam żadnych dolegliwości. Chyba że leżę dłużej na jednym boku.

Będąc w towarzystwie cały czas zakładam nogę na nogę lub zmieniam pozycje, aby ulżyć dolegliwościom.

Lekarz rodzinny nie zna przyczyny i nie wie dokąd mnie skierować. Myślałam o dermatologu, gdyż nie odczuwam tego jako bólu kości, ale ból zewnętrzny, jednak żadnych zmian na skórze nie mam.

Bardzo proszę o wskazówki dokąd się udać po poradę i pomoc. Dziękuję.

Elżbieta

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane dolegliwości są mało specyficzne, co oznacza, że nie są charakterystyczne dla żadnej jednostki chorobowej. Mogą być jednak wynikiem zaburzeń obwodowego układu nerwowego, zaburzeń naczyniowych lub dermatologicznych (nadwrażliwości receptorów czuciowych skóry), ale także schorzeń kręgosłupa. Wśród badań dodatkowych które jako pierwsze powinna mieć Pani wykonane jest zatem RTG kręgosłupa oraz doppler naczyń kończyn dolnych. Najprawdopodobniej wyniki tych badań wskażą przyczynę Pani dolegliwości. Proszę zatem zgłosić się do lekarza po skierowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...