Skocz do zawartości
Forum

Glistnica w badaniu kału


Gość arctos453

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arctos453

Ostatnio w badaniach kału wykryto u mnie glistnicę. Nie mam pojecia jak mogło dojsc do zarażenia ponieważ zawsze byłem ostrozny np> myłem ręce itp. Bardzo sie tym niepokoję, dostałem co prawda lekarstawa, ale nie wiem czy to nie powoduję żadnych zmian w organizmie i powikłań. Proszę o jakieś podpowiedzi, czy mam się martwić?

Odnośnik do komentarza

do zakażenia mogło dojść np przez zjedzenie niedokładnie umytych owoców i warzyw, które były nawożone odchodami ludzkimi ( wiem to obrzydliwe), mogłeś też złapać ją podczas prac w ogrodzie lub na polu. . Jeśli rozpocząłeś leczenie to nie powinno nic się stać ale wiadomo pasożyty to pasożyty. Z tego co wiem to powikłaniem może być zapalenie płuc i niedrożność przewodu pokarmowego ( ale to jest tylko wtedy gdy jest bardzo dużo tych glist). Jeśli rozpocząłeś leczenie to nie martw się na zapas

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

Odnośnik do komentarza
Gość arctos453

a mam jeszcze takie jedno pytanie. czy jezeli mam wypisany lek vermox i mam go brac 2 razy na dzien przez 3 dni, to taka 3 dniowa kuracja wystarczy by w pełni pozbyc sie pasożytów, czy moze warto ja powtórzyć ?

Odnośnik do komentarza

moze lekarz przepisał Ci taka dawke bo masz małe zakazenie i ze taka dawka zabije wszystkie bakterie i pasozyty, ja bym brala tak jak mowi lekarz i po tych dniach zrobila badania kontrolne i wtedy bedzie wiadomo czy kontynuowac kuracje dalej czy nie

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...