Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu, choroba a negatywny wynik testu ciążowego


Gość L.Renia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od miesiąca praktycznie cały czas choruje na zapalenie zatok, krtani. Brałam przez dwa razy antybiotyk. Na chwile pomógł ale znów jest wszystko od nowa( potworny bół gardła,ucha...). A okres spóźnia mi sie już 2 tygodnie!!! Robiłam 3 testy ciążowe (po spodziewanej miesiączce) i były one negatywne. Wcześniej zdarzały mi się plamienia przed miesiączką, ale wtedy lekarz stwierdził że wszystko jest ok. Czy ciągła choroba, antybiotyki mogły spowodować aż takie opóźnienie okresu? dodam że mam 30 lat i wcześniej nigdy nie spóźnił mi sie tak okres!! Wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień.

Odnośnik do komentarza

Choroba i antybiotyk mogą zatrzymać owulację jeśli trafią na właściwy czas, miesiączka jest następstwem owulacji, następuje po 12-16dniach od niej. Wtedy musi się zebrać do kolejnej owulacji i dlatego są tak duże spóźnienia. Jeśli nie miałaś wcześniej tego typu problemów z okresem to nie ma powodów do niepokoju. To się dosyć często zdarza. Oczywiście jakbyś długo nie dostawała miesiączki to rób co parę dni testy kontrolne, bo cały cykl ci się przesunął i w ciążę możesz zajść w późniejszym terminie jeśli były po tym jakieś zbliżenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...