Skocz do zawartości
Forum

Forumowy Hydepark


Rekomendowane odpowiedzi

Mahomet, jestes niewierzacy a mowisz o grzechu?
Pisalam o tym wyzej, to jest cel, zyc bez grzechu, byc jak Jezus,
Kazdy czlowiek jest na innym etapie rozwoju, zauwaz ze czasem dzieci sa jakby dorosle, rozumieja swiat, znaja nature ludzka tak jak dojrzali ludzie.
Kazdy musi odnalezc swoja droge, taka ktora dla niego bedzie najlepsza i bedzie lepszym czlowiekiem niz byl wczesniej.

Odnośnik do komentarza

Co to znaczy żyć bez grzechu? Jakiś mnich co zakopie się w jaskini, pewnie żyje bez grzechu. Ale jego dusza nie rozwija się, nie zdobywa nowych doświadczeń, nie uczy się.
Jakiś facet w Indiach ma 36 żon. Rodzina liczy 160 osób./pokazali ich na filmie./
Inny ma żonę i jedną kochankę. Który bardziej grzeszy?
Albo czterokrotny rozwodnik. Czy on grzeszy? W końcu miał wiele kobiet.
Czym jest grzech? Czy posiadanie papierka rozwiązuje wszystko?

Odnośnik do komentarza

unna-1
Czasem oglądam tzw. "śmieszne filmiki"
Ja aż wzdrygam się, gdy upadnie na kręgosłup, rąbnie czaszką w beton , lub stłucze sobie "jaja".
Nie dość że jest to bolesne, to jeszcze piekielnie niebezpieczne.

Nie rozumiem wyśmiewania ludzi, dotkniętych przez los. To okrutne i podłe.

Zgadzam się. Też kiedyś takie widziałam. Ale pocieszę Cię - ponoć często wypadki wyglądające groźnie, nie do końca takie są.

Odnośnik do komentarza

Poprzedni swoj post tez zaczelam od pytania czym jest grzech ale skasowalam bo doszlam do wniosku ze zacznie sie filozoficzna dysputa.
Grzech, to dosc szerokie pojecie, to co w jednym kraju jest grzechem w innym nie jest. To takie narzedzie religijne, wewnetrzny hamulec.
Zawsze zastanawialam sie jakby to bylo gdyby ktos urodzil sie i mieszkal na bezludnej wyspie, czy mialby religie? Czy wierzylby w Boga? Ale tak jak pisalam wczesniej to sa filozoficzne dywagacje, mnie one ciekawia bo pozwalaja poszerzyc horyzont myslowy i nie dac sie zwariowac.

Odnośnik do komentarza

~dammar14 Podałem tylko taki przykład. I wiesz co ci teraz powiem. Ja jestem jak ten wasz jezus, bo skoro jestem niewierzący to i nie grzeszę. Bo przecież jakby nie patrzeć, to ja sam wyznaczam sobie jakieś granicę pomiędzy dobrem i złem, a przecież grzech to jest według ciebie raczej obraza Boga i sprzeciwienie się jego woli. No więc z racji z tego, że ja jako Ateista nie wierzę w boga, to i nie sprzeciwiam się nikomu i nie łamię jego przykazać, bo po prostu w nie nie wierzę.
:-)))

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie widzę w tym nic nienormalnego. Jak dla mnie to jest zupełnie normalne zachowanie takich ludzi. Natomiast nienormalne właśnie jest sprowadzanie na świat takiego dziecka, które od samego początku swojego życia jest ułomne. I to jest dopiero głupota i bezmyślność takich rodziców. :-)))

Odnośnik do komentarza

Haha, pytanie bylo o lek przed morzem i znowu zeszlo na religie.
Mahomet, jesli robisz cos co szkodzi tobie lub innym, to czy jestes wierzacy czy nie ponosisz tego konsekwencje. Jesli jestes ateista to ciebie prawo rowniez obejmuje i musisz sie do niego stosowac.
A co robisz by twoje zycie bylo wartosciowe?
Zauwaz jak wiele osob ma problemy ze soba, uwazaja ze ich zycie jest nic nie warte bo nic nie robia ani dla innych ani dla siebie. Jak maja byc lepszymi ludzmi gdy nic nie robia. A dusza boli.
Ktos kiedys zebral informacje o tym co powinnismy robic a czego sie wystrzegac by latwiej nam sie zylo, mam na mysli przykazania. One sa w kazdej religii w roznej formie. Ten ktos doskonale znal nature ludzka. Moze ty nie potrzebujesz zeby ktos ci powiedzial ze nie wolno zabijac bo wiesz ze nie wolno, ale sa tacy ktorzy nie wiedza i jest im to potrzebne.

Odnośnik do komentarza

dammar14
Ktos kiedys zebral informacje o tym co powinnismy robic a czego sie wystrzegac by latwiej nam sie zylo, mam na mysli przykazania. One sa w kazdej religii w roznej formie. Ten ktos doskonale znal nature ludzka. Moze ty nie potrzebujesz zeby ktos ci powiedzial ze nie wolno zabijac bo wiesz ze nie wolno, ale sa tacy ktorzy nie wiedza i jest im to potrzebne.

Dlatego to też, światopogląd oświecenia jaki można byłoby wpajać dziecku powinien mieć tryb przypuszczający. Czyli "być może", a nie "tak jest", wierz w to, bo w przeciwnym razie pójdziesz do piekła, lub po po prostu nie będziesz żył wiecznie.

Odnośnik do komentarza

No i co ? Admin usunął jego chamski wpis i nie raczył wyjaśnić co zamierza zrobić z tą trollujaca kreatura. Jeśli on jeszcze raz mnie obrazi , to pójdę z tym na policję, bo nie będzie bezkarnie naruszał niczyjej godności. Skoro wszyscy są tacy bezradni, to ja nie zamierzam też być. Ten brak jakiekolwiek reakcji, na jego zachowanie, tak ze strony forum ,jak i innych użytkowników, powoduje to ,że on czuje się bezkarny.
Nie wiem jak inni,ale mnie on na głowę nie wlezie i nie będzie tupal bezkarnie. Zrozumiałes mahomet ?

Odnośnik do komentarza

Mam w dupie twoje pouczenia i nie będę ci niczego wyjaśniać, jeśli bardzo chcesz się przekonać , jakie jest prawo ,to spróbuj jeszcze raz. Sądy od dawna przyjmują już tak zwane ślepe wnioski, po to żeby takie jak ty osobniki, nie czuły się bezkarnie. Interent ,to nie jest dziki kraj w którym każdy może robić co chce, pisać co chce i łamać prawo jak chce.
Jak nie masz nic do powiedzenia, a nie masz, to milcz.!!!!!
Bez odbioru.!!!!!

Odnośnik do komentarza

Gdzieś w okolicach 2000 roku ,kiedy po popełnieniu dwóch stopni naukowych z fizyki stwierdziłem ze to nie to i zmieniłem zawód było mi dane zapoznać się z pracą habilitacjna która później ukazała się jako książka ; Robin Baker , Wojny plemników ,niewinność ,konflikt płci oraz inne batalie łóżkowe.

Odnośnik do komentarza

O kurcze , to było tak dawno , ale spróbuje. Jeżeli Cię to zainteresuje to pewnie pogłębisz. Może tytułem wstępu powiem dlaczego taka praca powstała , bowiem była ona częścią pewnej całości. Otóż wiadomo że DNA człowieka po śmierci w starości jest w około 10% zmodyfikowane w stosunku do chwili narodzin.Powoduje to wiele czynników zewnętrznych , w tym wirusy. O ile pewne wirusy , np. typu grypy .... idzie przeboleć , to w połowie lat 80-tych pojawiło się paskudztwo (HIV) , które nie tylko modyfikuje nasze DNA , ale także nieokiełzane może znacznie przetrzebić populację. Aby to ograniczyć pozostawało jedynie powrócić do ery wiktoriańskiej - przypomnę że wtenczas nawet nogi stołu i stołków miały ala-ubiór , by się to żle nie kojarzyło , nie podniecało.Albo rozpocząć poważne , wielopłaszczyznowe badania.Ograniczeń było sporo , przede wszystkim mikroskopy elektronowe i mikroanalizatory rentgenowskie miały małą rozdzielczość , a to co teraz nosisz w laptopie zajmowało dwie wielkie sale.Zadaniem panów Bakera i Bellisa było opisanie zachowania ludzi w sferze seksu od strony ich podświadomych działan , a więc bez wyboru zachowań.Sama praca pt. Human Sperm Competition.....jest pełna metodologii badań i statystyk , ale już wersja o której piszę jest całkiem fajna.Myślę że Cię zaciekawiłem i nie zraziłem.

Odnośnik do komentarza

~Mahomet
~do autorki • 20.01.2018, 14:39
Specu,wszystko przed Tobą;)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Ty nie bądź taka mądra, bo to że nie palisz wcale nie daje 100% gwarancji, że w przyszłości nie będziesz miała raka płuc. Pamiętaj ,że właśnie niektóre osoby mogą mieć genetyczne skłonności do raka płuc. Także patrz, bo całkiem możliwe, że ty do tego grona się zaliczasz.
I nie strasz speca, bo ten chłop i tak swoje w życiu już przeszedł.
Mahomet ty chyba mieszkasz na tym forum?! :O bo wszędzie gdzie nie wejdę to ty!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość kormoran kardio

Widzę ,że tutaj też was zaatakowali jakimś syfiastym spamem ale najwyraźniej sobie jakoś z tym radzicie bo tylko jeden temat jest a reszta pewnie wyczyszczona... Niestety u nas na serwisie kardiolo panuje totalne bezkrólewie! administratorzy czy nikt z was lub waszych kolegów nie może nic z tym zrobić? dlaczego od lat szanowana strona tak się toczy w dół? jest tam ogrom ważnych informacji od chorych na serce ludzi które mogą pomóc innym. Wielu się tam wspiera wzajemnie i co nagle mamy sobie spadać gdzieś indziej? Gdzie to zgłosić? Policja nie potrafi się tym zająć skoro tam są sprzedawane podrabiane dokumenty Państwowe to chyba robota dla nich? Zróbcie coś bo stracicie szacunek i odsłony. No i nie wkur... dodatkowo ludzi z chorymi sercami ;]

Odnośnik do komentarza

A to tutaj też to jest wrzucane, bo widziałem to na tej stronie to już nie raz. Czasami to nawet po dwie strony jest tego nawalone. Że tak temu komuś się chce, aż tyle tego wklejać, to ja już nie wiem. Słuchaj teraz, bo ja ci coś powiem. Na 100% się nie da, bo jeśli spamer będzie cwany, to zmieni swój mac i ip na inne i znowu będzie na twoim forum sobie hasał. Jedyne i najbardziej rozsądne rozwiązanie, to włączenie akceptacji postów przez administratora z panelu admina. Lecz musisz pamiętać o tym, że jeśli aktywujesz taką opcję na forum, to możesz od razu z ludźmi się powoli żegnać. Bo wątpię w to, żebyś miał zawsze czas na akceptację każdej wypowiedzi, a raczej nikomu nie będzie chciało się czekać tyle czasu, aż ty siądziesz łaskawie sobie do kompa i raczysz zaakceptować czyjś post.

Odnośnik do komentarza

Ktoś ostrzegał przed falszywymi ,płatnymi postami,które mają nicki składające się z litery....litery. Zauwazcie ,że zawsze pojawiają się takie, po trzy pod rząd i dotyczą jakichś bzdurnych ,wydumanych problemów, dotyczących najczęściej nastolatek.
Autorowi,nie chce się przyłożyć do zmyslania ,więc napisze byle co, byle odwalić robotę,a żeby ukryć naiwność i głupotę, to podszywa sie pod 13- to ,15- to ,czy 16 tatki.
Nie wiem jak inni, ale ja w takich wątkach pisać nie będę ,bo to ściema na 100%.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...