Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość DeszczowaPiosenka

Alergia na pleśnie a deszczowa pogoda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DeszczowaPiosenka

Witam, obecnie przebywam za granica. Jestem alergiczką i mam uczulenie na pleśnie. Zauważyłam, że jak tylko przyjechałam oraz teraz gdy mocno pada deszcz moja alergia tka jakby się zaostrza. Czy to może byc od tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewnie w domu jest wilgoc albo grzybek na scianach lepiej zmien miejsce zamieszkania lub miejsce gdzie lapie Cie alergia bo to sie osadza na plucach i moze powodowac nie tylko alergie ale i choroby płuc

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Pleśń rośnie przede wszystkich w miejscach ciepłych i wilgotnych. Najbardziej lubi łazienki, kabiny prysznicowe, piwnice. Wietrzna pogoda sprzyja przenoszeniu zarodników pleśni do naszych domów.
Zalecenia:
1)Wilgotność powietrza powinna być mniejsza niż 45%.
2) Dobrze gdy w wilgotnych pomieszczeniach jak łazienka, kabina prysznicowa, kuchnia, zastosujesz od czasu do czasu środki grzybobójcze.
3)Sprawdź wentylację w swoim budynku mieszkalnym. Słabo działająca wentylacja też zwiększa namnażanie pleśni.
4)Przewietrz codziennie cały budynek mieszkalny.

Twoja alergia mogła nasilić się poprzez zwiększoną wilgotność powietrza.

Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może też stosować takie osuszacze powietrza - czyli pochłaniacze wilogci. Są też takie specjalne środki do sprzątania i usuwania grzyba jeśli masz zgrzybiałe mieszkanie

Okropne jest to, że nie można ani żyć z kobietami, ani bez nich. George Gordon Byron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alergik

osuszcze powietrza maja często też komplet filtrów z flitrem weglowym i HEPA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...