Skocz do zawartości
Forum

Przepisy na domowe zupy


Gość Dorota W.

Rekomendowane odpowiedzi

moja ulubiona to jaglana:
warzywa ( marchew,pietruszka, seler, cebula) i kasza jaglana zależnie od upodobań 2-4 łyżki.

lubię żurek lub biały barszcz z cieniutkim makaronikiem albo z ...kaszą jaglaną lub podawany "po chłopsku" czyli ugotowane oddzielnie ziemniaki,tłuczone i "wciśnięte" do głębokiego talerza ale tak by zajmowały tylko połowę wgłębienia, w drugą wlewam zupę. Tak podana zupa trochę smakuje jak zupa-krem. Identycznie podaję czerwony barszcz ze śmietanką i szczawiową.

świetna jest pomidorowa ugotowana RAZEM z ryżem.

Inaczej też smakuje rosół z kluskami lanymi albo z chińskim makaronem.

Uwielbiam zupy, bo nie są tuczące, robią się same, wybornie smakują i podając tę samą zupę ale lekko ją modyfikując zmienia się jej smak i wygląd

Odnośnik do komentarza

A ja bardzo lubię takie zupy-kremy. A kremowa pomidorówka, to absolutnie moja najlepsza zupka ever :) Pamiętam jak babcia robiła taka z własnych pomidorów z folii - marzenie! Teraz pomidory z marketu to nie to samo, ale jak kupi się dobry przecier, albo pomidorki w zalewie np.; primo gusto (te zawsze mają super smak) to można jeszcze coś pokombinować :)

Odnośnik do komentarza

Mój czterolatek uwielbia kartoflankę (zupę ziemniaczaną). Kiedyś na warsztatach kulinarnych z Kuroniem się nauczyłam i nie sądziłam, że to będzie taki hicior w domu. Młodemu tylko staram się nie dawać grzzybów do zupy. My je wyjadamy za niego. A zupa z tego przepisu: http://www.kuron.com/recipe/kartoflanka-czyli-zupa-ziemniaczana/#comment-7642

Odnośnik do komentarza

Moja ostatnio ulubiona zupa pomidorowa

litr soku pomidorowego np. Hortex, Pudliszki
1 cebula czerwona i 1 biała
paczka warzyw mrozonych np. Hortexu (marchew, fasola, kukurydza, brokuly)
1 piers kurczaka
zabek czosnku
jarzynka/ warzywko
olej
przyprawy wg uznania, najlepiej po prostu sól i pieprz https://planteon.pl/przyprawy-swiata/pieprz/pieprz-czarny-ziarno Aczkolwiek polecam tutaj tak świeżo mielony pieprz ziarnisty bo ma wspaniały aromat :) 
makaron

Przygotowanie

Zabek czosnku posiekac, przelozyc do mozdzierza i utrzec wrac z dwoma lyzkami oleju oraz warzywkiem i sola. Na tej mieszance podsmazyc pokrojona w kostke piers. Przelozyc ja do garnka, z sokiem pomidorowym. Nastepnie zeszklic pokrojona w talarki cebule, rowniez przelozyc do garnka (nie przysmazac!). Jako kolejne, na patelni laduja warzywa. Dusimy je az beda na pol miekkie. Przelozyc do garnka.
W garnku zamieszac, dodac przyprawy wg uznania i zagotowac.

Osobno ugotowac makaron.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...