Skocz do zawartości
Forum

Ból pleców w krzyżu po diecie dukana a problemy z nerkami


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tu Natalia. Jakieś parę miesięcy temu byłam na diecie Dukana (przez jakieś pół roku), ale piłam baaardzo dużo płynów samej wody piłam 3 litry, a jeszcze do tego herbata itp. A teraz odczuwam ból a tyłu pleców ku krzyżowi, obawiam się, że to mogą być nerki. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
To raczej mało prawdopodobne aby Twój problem był związany ze stosowaną parę miesięcy temu dietą Dukana. Bóle w tej okolicy ciała mogą być związane z chorobą nerek. Nie można również wykluczyć problemów z kręgosłupem. Podobne objawy dają również popularne "korzonki". Jeśli dolegliwości nie ustąpią nie obejdzie się bez wizyty u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Dieta Dukana wiąże się ze spożywaniem dużej ilości białka, co w przypadku istniejących wcześniej problemów z nerkami może faktycznie pogarszać ich czynność.

Niemniej, bóle nerek zazwyczaj spowodowane są schorzeniami zapalnymi (np. odmiedniczkowym zapaleniem nerek) lub kamicą.

Tak jak wspomniał Medicus, warto zgłosić się do lekarza w przypadku utrzymywania się dolegliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Do lekarza leć czym prędzej. Ja zwlekałam i nabawiłam się kamieni, które musiałam.. urodzić. Gdybym wcześniej zgłosiła się jeszcze z osadami, nie musiałabym przechodzić przez te bolesne kolki. Dziś po tej nauczce zostało mi tylko niemiłe wspomnienie, a i prewencyjnie biorę Urocal, bo nie chcę nigdy więcej znów przez to przechodzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...