Skocz do zawartości
Forum

Czy można wyleczyć alkoholika bez odwyku?


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość psychoaktyw

nie da się wyleczyć czegoś co nie istnieje. Nie można nazwać picia alkoholu chorobą ponieważ jest to produkt spożywczy ogólnie dostępny bez zakazu bez konsultacji z lekarzem bez zakazów prawnych i społecznych.
Np. Grupa ekologów przed wycięciem jednego drzewa przykuje się łańcuchami a człowiek pod wpływem alkoholu może spowodować wypadek ze skutkiem śmiertelnym i nikt nie przykówa sie do drzwi sklepowych. Proszę przestańmy z tą chorobą. Skutki oddziaływania czy zatrucia to tak.

Odnośnik do komentarza

To zalezy, jeżeli osoba ta wpada w ciąg alkoholowy to nie ma rady potrzebny odwyk aby ciąg przerwać. A jeżeli po prostu systematycznie co jakiś czas upija się do nieprzytomności to szczera rozmowa na trzeźwo postawienie jasnych warunków jeżeli to nasz mąż czy żona i rozpoczęcie terapii w placówkach dla osób z AA.
Tylko wiem że namówienie takiej osoby do leczenia jest nie małym wyzwaniem.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Mahomet raxen

Można. Ja jestem alkoholikiem i sam się wyleczyłem od tak z dnia na dzień doszedłem do wniosku, że dość już tego i trzeba przestać chlać. A kiedyś to piłem bardzo dużo i często i gęsto. Czasem bywało nawet tak, że po 3 dni 3 noce pod rząd nic innego nie robiłem jak tylko piłem trzeźwiałem i znów piłem sobie sam gorzałę z gwinta. I co jakoś bez pomocy AA wyszedłem z tego bajora.Wszystko można tylko trzeba chcieć heh

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Nikt nigdy nawet w ośrodkach nie leczy alkoholizmu tylko szuka przyczyny dlaczego po niego sięga. Alkohol , psychotropy , narkotyki , leki przeciwbólowe , zioła , nikotyna to substancje i środki psychoaktywne które służą tylko jako ucieczki od problemów.

Proszę skończmy z alkoholikiem tylko osobą potrzebującą wsparcia lub leczenia !

Odnośnik do komentarza

Wiem, że są grupy wsparcia, poradnie AA, szpitale. Ale czy alkoholik jeśli chce może sam wyjść z alkoholizmu? Nie angażując się w AA, leczenie szpitalne, psychologiczne? Czy niestety nie ma wyjścia i trzeba leczyć w ośrodku uzależnień ? Bo ciągle myślę jak przekonać męża do niepicia. Przejrzałam Ranking ośrodków terapii i się zastanawiam czy to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Jestem zadowolony z pobytu w Want, uzaleznienia-terapia.pl. Plan dnia mocno intensywny, ale jednocześnie niezbyt przesadzony. Odświeżyłem trochę formę na siłowni, odżywiono mnie. Miałem straszne ciągi picia i zgłosiłem się do nich w stanie krytycznym praktycznie. Potrzebowałem oderwania się od roboty, rodziny, dosłownie wszystkiego. Teraz planuję zupełnie coś nowego w życiu. Na razie jestem czysty. Czas pokaże, co dalej.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś jest słaby psychicznie to na pewno nie poradzi sobie bez wsparcia terapeutycznego. Znajomy był w Ośrodku terapii uzależnień NEFO i teraz nie pije od roku. Chwalił ten ośrodek i ludzi, którzy tam pracują. Mówił, że dali mu duże wsparcie a warsztaty zajęciowe naprawdę pomagały i zmieniały myślenie także myślę, że warto tam spróbować szukać pomocy

Odnośnik do komentarza

Witam. Myślę, że Mama sama sobie nie poradzi z uzależnieniem, po co dodawać sobie kolejne trudności jest mnóstwo osób które pomagają terapeuci,psychologowie. Jest super Ośrodek pod Krakowem Strefa Trzeźwości w Więckowicach!!!Mogę polecić z czystym sumieniem. Mysle,ze warto siegnac po fachowa pomoc.Czułam się tam jak w domu.

Odnośnik do komentarza
Gość martynaola

Moja mama po śmierci Taty i Babci poszła w alkohol. Nie zauwazyłam nic a nic, tak szybo sie uzależniła , piła do upicia się, o świecie nie wiedziała, mieszkanie zapuściła, nie jadła :/ Siła ją zawiozłam do ośrodka prywatnego ale dała sobie na szczęście wytłumaczyć , doszł odo niej jak nas rani - dziei i wnuki. Po 8 tygodnaich terapii w ośrodku w Wiśle Tratwa wróciła nowonarodzpna, jak dawniejsza nasza kochana mama :) radość ogromna. A więc odpowiadam - da sie !!!! Ale alkoholikiem sie jest juz całe życie, trzeba o tym pamiętac

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że można próbować, jednak tylko terapia w sprawdzonym ośrodku leczenia uzależnień, pomoże pozbyć się problemu całkowicie. Wiem co mówię, bo piszę jako osoba która niestety zmagała się z alkoholizmem. Ratunkiem dla mnie okazał się wyjazd do uzaleznienia-spichlerz.pl . Dzięki nim mogłem zacząć wiele rzeczy na nowo. Jestem z siebie dumny, że podjąłem taką decyzję.

Odnośnik do komentarza

Witam. chcę się podzielić moim problemem, bo jakoś niby jest rodzina, ale pewnie muszę od jutra zacząć działać sama. Mój mąż od dłuższego czasu pije. oprócz najbliższej rodziny nikt o tym nie wie. Mąż uchodzi i tak jest za osobę dobrą i zapijanie się jest mu do niczego niepotrzebne. Nic mu nie brakuje, ale rok temu przestał pracować. Jest na rencie i może boi się że nam braknie na życie, A przecież ja jeszcze pracuję i na pewno byśmy sobie jakoś dali radę i tak mu mówię.. Nie pomagają jak to się mówi groźby, prośby, płacze.  Codziennie jakiś alkohol jest. Piwo było często, tzn można powiedzieć, że codziennie. Mąż jest zdania, że piwo to nie alkohol.  A jak zaczełam szukać alkoholu, gdzie może mieć schowany to poznajdywałam w takiej naszej rupieciarni stos pustych butelek po wódce. 0,5 oraz 200 ml. A jak mu mówiłam że coś pił to oczywiście nic nie pił. żyję z nim już ponad 30 lat i każde wypicie przez męża nawet pół kieliszka, czy słabe piwo od razu widzę, po jego oczach, mimice twarzy czy rozmowie. a on mi zawsze wpiera, że nic nie pił. W barku mam alkohol, ale jego nie rusza. Nawet łzy jego matki nie pomagają. Jak wracam z pracy to boję się jechać do domu, że znowu go będę widzieć ululanego. Nie robi żadnych awantur, z tym zawsze miałam spokój , ale sam widok pijanego  już mnie przeraża. Boję się że jak się przewróci, to sama mu nie dam rady  pomóc. I od dłuższego czasu tak jest codziennie. Myślę, że tylko przymusowy odwyk mu pomoże. tylko nie wiem, gdzie się zwrócić. Może mi ktoś z Was pomoże jak mam podjąć pierwsze kroki, gdzie się zwrócić. Pisząc to, ja w jednym pokoju, a on w drugim ululany.

Odnośnik do komentarza

Można. Tak naprawdę niewielu alkoholików decyduje sie na odwyk i go potrzebuje, Leczenie z pomocą specjalisty jest potrzebne jeśli dana osoba totalnie sobie z problemem nie radzi, w sytuacji w której wiele razy podchodziła do rzucenia alkoholu ale ciągle do alkoholizmu powracała. Jak również jeśli boryka się  z innymi uzależnieniami

U wielu osób wystarczy po prostu rozmowa z psychologiem:

https://avigon.pl/obszary-wsparcia/choroba-alkoholowa

Na stronie mozna zapoznać sie ze znanymi obecnie metodami leczenia choroby alkoholowej.

Bardzo ważna jest u alkoholika chęć przełamania nawyku. Jeśli uzalezniona osoba nie chce przestać pic, to nikt jej nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza

Bez leczenia szczerze wątpie. Jak jest ktoś na prawde już głęboko w tym, pije latami nie ma szans. Wiem, bo brat pił od nastolatka się zaczęło. Koledzy mięli okropny wpływ na niego i bardzo pił. Dopiero terapia pomogła. I to nie jedna bo najpierw był w grupie wsparcia, kilka terapii bezskutecznych za sobą. Dopiero jak do ośrodka zamkniętego trafił jakieś rezultaty były widoczne. Ale i tak po roku wrócił do picia. Dopiero w Tratwie mu pomogli. To Ośrodek w Wiśle. Mają tu na prawde bardzo dobrych terapeutów. Już 2 lata jak nie wrócił do nałogu...

Odnośnik do komentarza
Gość Badeńska

Pewnie, że bez leczenia, dobrego odwyku nie uda się wyjść z nałogu. Może i są przypadki ale bardzo, bardzo rzadkie. Znajomej maz był w Ośrodku Tratwa w Wiśle, tam go wyleczyli z nałogu. Mój mąz też jest po terapii u nich...w jego przypadku równiez sukces. Udało mu się wyjśc z nałogu

Odnośnik do komentarza

Najlepszym rozwiązaniem jednak będzie pójście na odwyk. Ośrodek terapii uzależnień https://wakeup24.pl/osrodek-leczenia-uzaleznien-poznan/ znajduje się pod Warszawą. Jest to prywatna placówka, która posiada w pełni wykwalifikowany personel, który z zaangażowaniem indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. Cała terapia trwa 6 tygodni, w których osoba uzależniona nauczy się jak radzić sobie z nałogiem. Specjalizują się w leczeniu alkoholizmu, ale także narkomanii, lekomanii, hazardzie i depresji. Odpowiednia pomoc pomoże uporać się z nałogiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...