Skocz do zawartości
Forum

Czy można wyleczyć alkoholika bez odwyku?


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wujek pił od młodości. Popełnił samobójstwo tuż przed 50tką wieszając się. Wcześniej, kilka lat przed śmiercią zdiagnozowano u niego schizofrenię lub coś podobnego. Miał zwidy, słyszał i widział rzeczy których otoczenie nie doświadczało. Był na lekach, których nie brał, bo pił. W domu w ostatnich latach była straszna bieda. Zostawił małe dzieci, żonę. Ale potem oni odżyli bez niego, zona wyjechała za granicę, dzieci jak tylko skończyły 18 lat też. Obecnie dzieci już dorosłe, materialnie dobrze sobie radzą. Ale życia im też się prywatnie nie poukładały, jeden został sam z dzieckiem, druga też, na dodatek czarnym. Tak byle jak, jakoś.

Odnośnik do komentarza

Ja chyba też byłem uzależniony od piwa. Po rozstaniu z narzeczoną piłem codziennie po 4-6 piw- dużo nie mogę wypić i po 2 już czuję w głowie, przez okres 1,5 roku. Normalnie chodziłem do pracy a po pracy zjadałem dwie kanapki i libacja i tak dzień w dzień. Aż w koncu coś we mnie pękło. Poczułem złość i obrzydzenie do niej. Byłem gotowy coś jej zrobić... I wtedy sobie uświadomiłem, że to wszystko jest przez nią, ten stan do jakiego się doprowadzam i jeszcze szmacie pokaże... Od jakiegoś roku w ogóle nie mogę patrzeć na piwo i inne alkohole. Sam zapach powoduje odruch wymiotny...

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.02.2022 o 11:53, Gość Karol napisał:

Brat był w ośrodku Medilife - https://medi-life.pl/

W końcu się ogarnął. Dlatego że otrzymał tam potrzebna pomoc. Specjaliści potrafili sobie poradzić z wydawać by się mogło beznadziejnym przypadkiem.

 

Kojarzę ten ośrodek, bo kumpel tam był. Pomogli mu i nie pije od dwóch lat. Ja teraz będę szukał ośrodka dla brata bo jest z nim coraz gorzej i coś trzeba zrobić. Muszę rozważyć wszystkie opcje, ale ten Medilife wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza

Brat najpierw zaczął brać leki, potem przesadzał z alkoholem i to tak że dnia bez alko nie wytrzymywał. Problem był taki, że rodzice już nie wiedzieli co się dzieje, odsuwali od siebie myśl że coś jest nie tak. Trafiliśmy do Medilife poprzez terapeutkę panią Gabrielę. Tam pomogli nie tylko bratu, ale również rodzicom.  Szczególnie tata zrozumiał w czym tkwi problem i też jakoś zaczął to sobie układać w głowie. Brat jakoś się ogarnął i na razie jest ok. Ale wiadomo że musi się pilnować.

Odnośnik do komentarza
Gość Laminda

Można, aczkolwiek w wielu przypadkach jest to trudne, w niektórych wprost niemożliwe. Duże znaczenie tutaj ma chęć wyjścia z nałogu, konsekwencja jak również silna wola. Jeśli nie pomaga samodyscyplina, warto jest spróbowaac pomocy psychologa, zastnaowić się nad pobytem w ośrodku leczenia uzależnień. Nikt nie musi o tym wiedzieć. Na miejscu osoba uzależniona będzie mogła mieć kontakt z dobrymi specjalistami, które pomogą jej znaleźć sposób na wyjście z problemu.

Wiecej na temat takiej terapii możecie poczytać sobie na stronie https://wolmed.pl/leczymy/leczenie-uzaleznien/alkoholizm/

Odnośnik do komentarza

Wydaje m się, że cięzko bez odwyku. Mój brat był na 4 odwykach i dopiero teraz po pobycie w Ośrodku Tratwa w Wiśle rok jak jest trzeźwy...czyli terapia pomogła, ale dopiero kolejne podejście dało efekty. swoją drogą bardzo dobry ośrodek, mogę polecić

Odnośnik do komentarza

Przy leczeniu uzależnień, a tym samym i tym bardziej odnosząc się do leczenia alkoholizmu, najlepiej jest iść na odwyk prywatnie, odcinając się od środowiska. Sprawdź prywatny ośrodek uzależnień w Krakowie Nowy Dzień
Pamiętaj, że mama musi sama chcieć i widzieć swój problem. Prywatna klinika odwykowa może być lepsza do leczenia alkoholizmu niż zwykła terapia. 

Odnośnik do komentarza

Alkoholik sam musi chcieć sobie pomóc, bez profesjonalnego odwyku moze być ciężko niestety… co prawda nie trzeba iść od razu do zamkniętego ośrodka. Można zdecydować sie np na terapie online jeśli ktoś jest nadal bardzo aktywny zawodowo. Zerknij sobie na opcje które mają w Nefo, tu jest ich strona https://nefo.pl/ Oni mają różnego rodzaju terapie do wyboru, może też się skontaktuj z nimi i porozmawiaj o swojej mamie, jak jej możecie pomóc. na pewno zaproponują jakieś rozwiązanie, bo to jedna z najlepszych tego typu placówek.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że terapie alkoholowe rozpoczyna się od detoksu. Jeśli osoba cały czas pije to bez tego nie ma szans rozpocząć pracę terapeutyczną, osoba musi być trzeźwa. W ośrodku zamkniętym lepiej, pewniej. Sporo jest takich w kraju, również takie o standardzie 5-cio gwiazdkowego hotelu. Mam tu na myśli Zeus Rehab&Detox gdzie mają basen, spa, siłownie, pyszne posiłki. Apartamenty komfortowo wykończone. I terapie celowaną dokładnie dla konkretnej osoby, jeśli trzeba to całodobową. 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jest to możliwe, ale wymaga to niesamowitej woli ze strony osoby uzależnionej. Były przypadki, w których osoba uzależniona pokonała uzależnienie samodzielnie. Mało jest jednak osób o takiej silnej woli , tak więc są przypadki w których terapia u specjalisty będzie konieczna.

Od siebie mogę zarekomendować centrum psychoterapii w Warszawie:

https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/centrum-psychoterapii

Jest tam możliwosć przeprowadzenia terapii w formie online. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...