Skocz do zawartości
Forum

Agresywne zachowanie dziecka urodzonego ze słabym napięciem mięśni


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem zaniepokojona ponieważ 2 lata temu urodziłam córkę z zabużeniami układu krązenia oraz słabym napieciem mięśni , córka ma dzis 2 lata i 2 miesiące dziwnie się zachowuje od dawna od poczatku nie zwraca na nic kapletnie uwagi nie reaguje na swoje imię no moze reaguje ale bardzo zadko , dopiero mówi po 1 słowie ma agresywne zachowanie , ataki szału nadpobudliwosci tupania lezenia na podłodze i chisteryzowania oraz cały czas krzyczy mama albo krzyczy lub mówi ze sie boi chodzi w kółko nie reaguje na nikogo jedynie jak ktos wezmie jej jakąs zabawke , chodzi na palcach bez przerwy macha rączkami nie umie sie zbytnio bawic tylko układa przekłada burzy odnawia boi się kapania a raczej to mycia głowy , ma 3 siostry w tym 6 letnia 3 letnia i 0,5 roczna jak cos jest nie dla niej bo tego nie moze to jest chisteria i budzi sie nie raz w nocy i płacze , proszę o pomoc , porade 7 listopada mam wizyte u neurologa , czekam na odpis od kogoś .proszę o stwierdzenie czy to jest autyzm i jakiego rodzaju

Odnośnik do komentarza

Witam!
Autyzm to zaburzenie rozwojowe, w którym ważną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu. Choroba polega na odcięciu się człowieka od zewnętrznego świata, ograniczeniu wymiany informacji ze środowiskiem, subiektywnym poczuciu odizolowania.
Rozpoznanie autyzmu jest długotrwałym procesem, ponieważ prawidłowa diagnoza opiera się na skrupulatnej obserwacji dziecka i jego reakcji oraz zazwyczaj na wielokrotnych wizytach w przychodniach specjalistycznych. Diagnostyka autyzmu polega na obserwowaniu malucha w różnych sytuacjach, np. w trakcie spontanicznej aktywności, w samotności, z rodzicami, z terapeutą i podczas zabaw.
Proszę zatem skonsultować się z psychologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...