Skocz do zawartości
Forum

hemoroidy


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość Dominik

Cześć,

Mam pytanie. Dzisiaj siadając na toalete rano po oddaniu gazów i podtarciu sie na papierzerz zobaczylem stolec z mala iloscia krwi. Odczuwam pewien dyskomport w okokicy odbytu. Już jakis czas temu mialem hemoridy i po zastosowaniu czopków problem ustepowal. Zostala mi natomiast taka spora gulka z lewej strony odbytu, ktora powieksza sie i wystaje z niego po wyproznieniu nastepnie powllichowa sie do środka. Czy to krwaienie bylo z tamtego miejsca waszym zdaniem i czy mowimy w tej sytuacji o zylakach. Chcialem dodać zdjecie ale nie bardzo wiem jak to zrobic. Może ktos podpowie

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Dominik

Cześć,

Mam pytanie. Dzisiaj siadając na toalete rano po oddaniu gazów i podtarciu sie na papierzerz zobaczylem śluz z mala iloscia krwi. Odczuwam pewien dyskomport w okokicy odbytu. Już jakis czas temu mialem hemoridy i po zastosowaniu czopków problem ustepowal. Zostala mi natomiast taka spora gulka z lewej strony odbytu, ktora powieksza sie i wystaje z niego po wyproznieniu nastepnie powllichowa sie do środka. Czy to krwaienie bylo z tamtego miejsca waszym zdaniem i czy mowimy w tej sytuacji o zylakach. Chcialem dodać zdjecie ale nie bardzo wiem jak to zrobic. Może ktos podpowie

Odnośnik do komentarza

Witam.

Chciałabym się dowiedzieć czy taki wygląd odbytu jak na zdjęciu jest normalny? Do zdjęcia rozciągnęłam palcami odbyt na boki i wypięłam pupę a jeśli tego nie robię to nie widać tych okrągłych elementów.

Czy to jest coś groźnego np rak? Czy może hemoroidy, a jeśli tak to czy w zaawansowanym stadium? Czy można to leczyć małoinwazyjnymi zabiegami czy tylko tradycyjną operacją?

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.12.2011 o 17:21, Gość ro...et napisał:

Witam. Jestem chłopakiem mam 17lat. Dzisiaj rano przy oddawaniu stolca poczułem ból przy odbytnicy
myślałem, ze to jednorazowy ból. Gdy brałem prysznic znów poczułem ze coś tam jest iniewygodnie się czułem. Zbadałem to palcem i później przed lustrem. Jest to mały guzek lekko wiśniowy który jest na zewnątrz odbytu. Po naciśnięciu go czuję ból i się ten guzek chowa do odbytu. Nie chcę mówić o tym dla rodziców bo się wstydzę. Co mam robić. Na forum kobieta miała identyczny problem i ktoś jej napisał ze to hemoroidy kupiła jakieś leki i jej pomogło.

Kup sobie maśc albo czopki, przy mało inwazyjnych hemoroidach to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Gość Adrianoo

Witam mam problem od jakiś 5 lat z krwawieniem podczas oddawania stolca 

Z reguły pojawiało się to raz na 1-3miesiace  i trwało 3-4dni (taki kobiecy okres) później przestawało i tak raz na jakiś czas głównie po jakiś ostrych jedzeniach czy też  imprezach alkoholowo narkotykowych

W listopadzie poprzedniego roku  po 5tyg krwawienia podczas gdy byłem na masie 7000kcal i częstych wypruznieniach trafiłem za namową kolegi na SOR, po zbadaniu wyszło ze mam hemoglobine 9.2  po tych 5tyg krwawienia

Kolonoskopia, gastroskopia itd nic poza hemoroidami nie stwierdziła, zoladek trzustka dwunastnica itd wszytko ok

Lecz ciągle mnie zastanawia bo w momencie kiedy zaczyna mi się krwawienie mam nagle zgagę i czuje jak by kolkę ale bardzo lekko wyczuwalna na wysokości pępka ale tak do 10cm z lewej strony 

Postanowiłem że zrobię jeszcze raz Kolonoskopie prywatnie, opisując lekarzowi co i jak i jak krwawie na fotach

Stwierdził że możliwe że hemoroidy ale ze dużo krwi i skrzepy

Po nadaniu w luxmed onkologią stwierdził że nic nie zobaczyli mimo że 2 dni przed badaniem dopiero ustali 8dbiowe krwawienie i to po 4wyproznienia dziennie 

 

Wkurza że nie wiem nadal co to może być, bo jedyne co każde badanie stwierdza to głębokie hemoroidy odbytu  

Tylko gdzie odbyte a gdzie pępek, wg zdjęć anatomia to czuję to na wysokości jelita cienkiego, chyba że poprostu  dzieje się to jak zaczyna się zaparcie hemoroidy utrudniają wypruznienie, napiera na nie i czuje to wyżej mimo że podrażnią w obycie hemoroidy i zaczyna krwawic

Macie jakiś pomysł bo już byłem w sumie u 3 różnych lekarzy, gastrolog proktolog i szpital i o je dają takie żeby gumkowanie zrobić i jak będzie krwawić to wtedy kapsułka endoskopowa za 3000zl żeby cały układ z fotografowało... 

Dodam że boli żadnych nie mam, jedynie te lekkie czucie jak by kolka i zgaga 

Miał ktoś podobnie, wrzucam fotę  i to jest taka mała ilość bo potrafi być 4x tyle 

Zawsze pierw stolec potem krwawi i znowu stolec a czasem krwawi krwawi i końcówka już sam. Stolec

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...