Skocz do zawartości
Forum

Częstoskurcz nadkomorowy i przyspieszone tętno a bezpieczeństwo ciąży


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzono u mnie napadowy częstoskurcz nadkomorowy.Do tego raz na jakis czas bez powodu mam przyspieszone tętno.Miałam operacje na woreczek żółciowy i właśnie po tej operacji mam problemy z sercem.To już trwa 4 lata.Teraz jestem w 11tyg.ciąży.Czy to zagraza ciąży?Czy może mi się to pogorszyc?
jak będzie przebiegał poród?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Częstość występowania arytmii komorowych i nadkomorowych może wzrastać w okresie ciąży. Leczenie farmakologiczne jest zarezerwowane dla ciężarnych z poważnie nasilonymi objawami klinicznymi, lub arytmią utrwaloną o podłożu organicznej choroby serca.
Myślę, że powinna Pani skonsultować się z kardiologiem, który zrobi Pani dokładne badania oraz dobierze odpowiedni sposób leczenia.
Przyjmowanie leków antyarytmicznych w pierwszym okresie ciąży może być niekorzystne dla płodu.
Najlepiej podawać metoprolol w małych dawkach. Również Lidkonaina, sotalol i chinidyna uchodzą za leki bezpieczne.
Na pewno ciąża w Pani przypadku jest zagrożeniem głównie dla Pani. Powikłania u dziecka mogą wystąpić, jeżeli dobierze się nieodpowiednie leczenie.
Poród powinien przebiegać dobrze-jeżeli będzie Pani pod kontrolą anestezjologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...