Skocz do zawartości
Forum

Problem z ósemkami


Gość TakJest

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak... kiedyś nosiłam zdejmowany aparat, który ładnie wyprostował moje ząbki, lekko krzywe zostały dwa na dole, co było prawie niezauważalne. Kilka lat temu (2 czy 3) dentystka powiedziała mi, że muszę usunąć ósemki, bo wypadną mi zęby o.O (powiedziała tak, bo nie chciałam dać się naciągnąć na stały aparat). Niestety plany mi pokrzyżowała ciąża no i teraz ósemki dały się we znaki. Bardzo bolą mnie zęby na dole z lewej strony, a te przednie na dole się lekko przesunęły. Muszę jechać więc wyrwać teraz choć jedną ósemkę, a potem pozostałe (planuję to na przyszły tydzień). Czy po wyrwaniu ósemki zęby się rozluźnią i choć trochę wyprostują tj wrócą na swoje dawne miejsce sprzed pobolewania? Proszę eksperta o wypowiedź

Odnośnik do komentarza

ja miałam taką samą sytucje, wybiłam zeby na rowerze, miałam załozony aparat, aparat mi naprostował zeby było równiutkie co do linijki. Ale 8 mi nie wyrosły, tzn na górze mi wyrosły do połowy i rosły tak ze pchały inne zeby i to, co aparat naprostował, to te ósemki zepsuły. Nie pomogły mi aparaty na noc ani wyjmowane. Jestem po wyrwaniu 1 ósemki, bolała mnie. Teraz planuje wyrwać tą drugą na górze. Moja ortodontka mi powiedziala, ze jak je wyrwie to zrobi sie miejsce i dzieki aparatowi na noc zeby wroca do równego układu

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

No ja muszę wyrwać przynajmniej jedną (wyrosły mi do połowy na razie trzy), bo nie dość, że mnie bolą zęby przez nią, to jeszcze dwa, które miałam krzywe na dole (na szczęście niewidoczne, bo u góry mam równe zęby) jeszcze bardziej się wykrzywiły i wypchnęły do przodu innego zęba, przez co mi się prawie że odsłonił korzeń i mam dziwne uczucie nacisku. Potem pozbędę się pozostałych. Za pierwszym razem wolę wyrwać tylko jedną (nie wiem jak to będzie)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...