Skocz do zawartości
Forum

Leki na niedoczynność tarczycy a karmienie piersią


Gość da...ia

Rekomendowane odpowiedzi

witam!
Mam 30 lat i dwoje dzieci pierwszy raz zachorowałam na naczynność tarczycy po urodzeniu córki 4 lata temu,drugi raz w 2010 roku w ciąży z synem.Brałam leki i w 4 miesiącu ciąży wyniki miałam dobre i dr zalecil je odstawić,3 raz zachorowałam we wrześniu tego roku miesiąc po porodzie syna.
Moje pytania dotyczą leku który przyjmuję jest to PROPRANOLOL 10 mg 3 razy dziennie po 1 tbl,
Czy ten lek może zaszkodzić mojemu 4-miesięcznemu dziecku gdy karmię piersią i czy ten lek może uczulać?Ponieważ mam wysypkę na pośladkach i bardzo swędzi mnie całe ciało.Proszę o pomoc.
Dziękuję.
Inga,mieszkam w Anglii.

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

Wiesz ja bym poprosiła o zmianę leku, ponieważ on przenika do mleka matki. Z tego co wyczytałam jego stosowanie w czasie karmienia jest ostatecznością. Po za tym on jest podawany przy nadczynności a nie niedoczynności tarczycy.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Nie należy stosować preparatu w okresie karmienia piersią. Raczej powinnaś go odstawić.
Odwiedź endokrynologa, oznacz sobie hormony, powiedz mu także, że karmisz piersią on Ci coś zaleci. Preparat może zwiększać wrażliwość na alergeny (dotyczy również chorych poddawanych leczeniu odczulającemu) i nasilać reakcje anafilaktyczne-myślę, że stąd wzięła się ta wysypka.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...