Skocz do zawartości
Forum

Pomiar cukru we krwi w 27. tygodniu ciąży


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 27 tygodniu ciazy i wlasnie mialam badanie cukru we krwi. Na czczo bylo 70mg cos takiego a po podaniu glukozy 100g po godzinie 184mg, po nastepnej godzinie troche spadlo, i po kolejnej znowu. Teraz nie bardzo rozumiem dlaczego podano mi 100g, gdzie wszystkie panie z reguly mialy 50g lub 75g? Ja po 75g po 2 godzinach mialam 147. Juz nic z tego nie rozumiem. A jeszcze jedno pielegniarka jak zrobila mi na czczo i wynik byl prawidlowy powiedziala ze nie trzeba wtedy robic krzywej. To dlaczego lekarz kazal zrobic jeszcze raz i to 100. Oczywiste jest ze cukier bedzie wysoki po takiej dawce. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza

Witam Anka,

Glikemia na czczo u kobiety ciężarnej powinna wynosić od 60-95 mg/dl. Wynik 70 mg/dl jest wynikiem prawidłowym.
Następnie między 24-28 tyg. ciąży powinno wykonać się test doustnego obciążenia 50 g glukozy tzw. test O’Sullivana.
Polega on na wypiciu 50 g glukozy i następnie po 60 minutach pomiaru poziomu glukozy we krwi. Po godzinie wynik powinien być niższy niż 140 mg/dl u Pani był 184 mg/dl(czyli za duży), dlatego została Pani zakwalifikowana do kolejnego badania.
Dlatego został wykonany u Pani kolejny test obciążenia 75 g glukozy aby postawić ostateczne rozpoznanie. Wynik po 2 godzinach powinien być niższy niż 140 mg/dl, u Pani jest 147 mg, co jest wykładnikiem do rozpoznania cukrzycy ciężarnych.
Uważam, że lekarz powinien rozpocząć leczenie.
Proszę poczytać więcej o tym badaniu na: "Glukoza w ciąży".

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...