Skocz do zawartości
Forum

Pęcherz wypełniony żółtym płynie w miejscu ugryzienia kleszcza


Gość ex...em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Około 2 lata temu ugryzł mnie kleszcz i mały czerwony ślad mi po nim pozostał, więc przeprowadziłem badania na bolerioze i wyszło że prawdopodobnie nie jestem zarażony. Jednak wczoraj po przebudzeniu zważyłem, że w tym miejscu pojawił mi się dużych rozmiarów bąbel ok. 5mm średnica i 4mm wysokość, jest wypełniony jasno żółtym płynem i jest dość twardy. Pamiętam że kiedyś też coś takiego miałem ale samo przeszło. Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Biorąc pod uwagę fakt, że zmiana pojawiła się w miejscu ugryzienia przez kleszcza 2 lata po tym fakcie, najprawdopodobniej fakty te nie mają ze sobą żadnego związku. Ponieważ nie mam możliwości obejrzenia aktualnej zmiany, nie jestem też w stanie określić jakie jest jej pochodzenie. Zdecydowanie proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który obejrzy zmianę i wdroży właściwe leczenie.

Odnośnik do komentarza
Gość polinka123

około miesiąc temu "coś mnie ugryzło" poczułam ukąszenie ale kleszcza nie znalazłam, po tym ukąszeniu pozostała sina plamka i rumień około 6cm na początku cały czerwony a teraz jasny w środku z czerwoną obódką. Czy utrzymujący się tak długo rumień może świadczyć o boreliozie?z góry dziękuje za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...