Skocz do zawartości
Forum

Jak się pozbyć trądziku?


Gość da...ia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość se...k5

Witam, mam 16 lat. Od paru lat zmagam się z silnym trądzikiem na twarzy. Moja cera należy do tłustej. Chciał bym wiedzieć jakie są skuteczne metody pozbycia się trądziku trwale. Jak dotąd stosowałem spirytus salicylowy, pilingi, kremy, od niedawna smaruję skórę szarym mydłem hipoalergicznym. Moim drugim problemem są białe, małe zgrubienia(coś w rodzaju punkcików) na jądrach oraz dole penisa. Jest ich dużo, ale ich ilość nie zwiększa się. Nie są otoczone czerwoną obwódką i nie pękają ropą. Są raczej twarde, wypełnione łojem. Nie odczuwam żadnego swędzenia. Mam to już od ponad roku. Wydaję mi się że problemem może myć nadmierna potliwość oraz wiek dojrzewania. Wiem że najlepszym wyjściem było by pójście do lekarza ale to niemożliwe. Jeśli domyślacie się co to za rodzaj choroby prosił bym o podanie sposobów leczenia jeśli owe istnieją. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam ;) Mam 28 lat i od 14- tego roku życia borykam się z trądzikiem. Nie jestem w stanie określić który trądzik mam,ale przypuszczam,że zaskórnikowy z tendencją do pospolitego. Ciekawe czy taki istnieje ;) może po krótce opowiem jak to jest z moją cerą. Kiedy miałam lat - naście zauważyłam,że moja skóra jest tłusta, błyszczy się i widnieje na niej, zwłaszcza na nosie dużo czarnych zaskórników - zamkniętych.Pod oczami tzn .wraz z długością nosa po prawej i lewej stronie mam wiecznie pootwierane pory. Policzki oby dwa są obdarzone w 3,4 pryszcze ( wg mnie jest to czarny zaskórnik, który zaognił się i jest bolący ) - nie wyciskam to tego, momentu kiedy po umyciu mydełkiem antybakteryjnym i osuszeniu ręcznikiem te właśnie pryszcze same mi się otwierały ... więc przez chusteczki je wyciskałam, bo nie chciałam,aby ropka się rozlała na czystą skórę, potem przymawałam spirytusem kosmetycznym i punktowo nakładałam maść cynkową. Na drugi dzień zrobił się w tych miejscach strupek, który po kilku dniach odpadł. Na czole czasem wychodzą pryszcze ropne małe,ale widoczne. Ich nie wyciskam, tylko wtedy gdy same wychodzą. Broda jest z zaskórnikami czarnymi.
Tak było kiedy miałam lat naście i niestety tak jest do dziś. Dermatologów odwiedzam co jakiś czas. Przepisuja mi różne lekarstwa - tetracykliny również, ale źle się po nich czułam i nie zjadałam ich do samego końca. Czyli przerywałam kurację. Różne preparaty apteczne, kremy,maści,żele ... przez te lata stosowałam mnóstwo.
Obecnie mieszkam od 5 miesięcy w Norwegii, w tym kraju jest mało słońca,woda jest bardzo czysta bez chloru. Wg mnie powinno byc lepiej, coraz mniej się maluję, tzn mniej nakładam podkładów i fluidów. Kupiłam sobie w aptece specjalny krem-żel do stosowania raz dziennie zwłaszcza na noc - Basiron 5%. Po 2, 3 dniach widziałam efekty - skóra mniej się błyszczała, pory lekko sie pozmniejszały, zaskórniki czarne rozjaśniały, ale skóra jest obecnie przesuszona i troszkę swędzi. A są na niej ciągle punktowe pryszcze : policzki, skronie,czoło i broda. Czyli na całej twarzy,ale nie ma ich bardzo dużo.
Czym może być ten trądzik spowodowany ? Dieta - jem wszystko w odpowiednich ilościach.
Nie byłam nigdy w ciąży. W rodzinie trądzik miał tata, bracia,ale im przechodzi. Tacie już dawno ... może powinnam już zajść w ciążę ?
Bardzo proszę o pomoc, bo ten problem jest dla mnie bardzo trudny, zwłaszcza,że jestem z wykształcenia kosmetologiem i wiedzę na temat trądziku mam dość sporą.

Odnośnik do komentarza

Ja leczę trądzik od dwóch lat u dermatologa. miałam często przypisywane bardo silne antybiotyki, po których mój organizm był na maksa wyjałowiony (* słabe paznokcie i włosy). przerywałam leczenie 2 razy i tym sobie najbardziej zaszkodziłam!!! Bakterie się wtedy uodparniają na leki!!! Widziałam osoby które mają gorszy trądzik ode mnie!! Tego gówna nie da się wyleczyć!!! prócz tego od 6 lat codziennie myłam twarz min. 2 razy dziennie maseczkami itd... Nie chce nikogo dołować, ale ja już straciłam nadzieję! ;(

Odnośnik do komentarza

Trądzik to choroba skóry, która powstaje na podłożu cery tłustej bądź mieszanej. W tym przypadku mamy do czynienia z kilkoma czynnikami:

nadmierną keratynizacją oraz nadprodukcją sebum - w skutek tego dochodzi do zaczopowania ujścia mieszka włosowego oraz nagromadzenia się sebum pod powierzchnią skóry. Tak właśnie powstaje zaskórnik. Co więcej zaczopowanie mieszka włosowego sprzyja namnażaniu się beztlenowych bakterii Propionibacterium Acnes, które wywołują trądzik.

Oczywiście najważniejszą rzeczą w przypadku wystąpienia trądziku - jest konsultacja z dermatologiem. Istnieje wiele metod leczenia trądziku - zarówno miejscowe oraz doustne.

Jednak poza leczeniem istotna jest również codzienna pielęgnacja skóry. Kosmetyki do cery trądzikowej powinny zawierać w składzie substancje, takie jak: cynk, witamina B6 (obecna np. w drożdżach), retinoidy, elubiol oraz alfahydroksykwasy.

Warto również zwrócić uwagę czy kosmetyk zawiera substancje matujące skórę, np. - kaolin, skrobię lub krzemionkę.

W związku z tym, że skóra trądzikowa jest jednocześnie skóra wrażliwą - kosmetyk powinien zawierać również w składzie substancje łagodzące (bisabolol, alantoina, panthenol).

Należy unikać kosmetyków zawierających substancje komedogenne. Należą do nich:

• Mirystynian izopropylu
• Linolenian izopropylu
• Palmitynian izopropylu
• Lanolan izopropylu
• Izostearynian izopropylu
• Izoparafiny C9-C11
• Kwas oleinowy
• Alkohol oleilowy
• Palmitynian oktylu
• Mleczan mirystylu
• Olej kokosowy
• Caprylic/capric triglyceride
• Olej z pestek winogron
• Olej brzoskwiniowy
• Olej ze słodkich migdałów
• Lanokwasy
• Acetylowane alkohole lanolinowe

W przypadku cery trądzikowej unikamy również działań zmierzających do wysuszenia skóry, np. stosowania produktów o wysokiej zawartości alkoholu bądź bardzo częste mycie skóry.

Alkohol odkaża skórę, ale jednocześnie pozbawia ją naturalnej warstwy lipidowej. Bardzo często w wyniku zabiegów silnie odtłuszczających skórę, cera tłusta przekształca się w cerę trądzikową.

Dlatego skórę myjemy dwa razy dziennie - rano i wieczorem - oraz wybieramy toniki do cery tłustej, które nie zawierają więcej niż 3% alkoholu. Lepiej jednak wybierać toniki ziołowe bezalkoholowe.

Odnośnik do komentarza
Gość misiek01

Mam wielki problem ponieważ na twarzy ciągle pojawiają mi się różne krostki i inne mam widoczne w jednym miejscu mam taką brązową kropkę niewielką ale jest. Na policzkach ciągle mam takie zaczerwienienia i nie wiem co t jest. Pomóżcie jak się tego pozbyć. Dodam że mam 12 lat i jestem chłopakiem.

Odnośnik do komentarza

żeby nie niszczyć sobie organizmu i nie truć się antybiotykami polecam zabiegi laserowe na trądzik, sprawdza sie w szczegolnosci u osob, ktore permanentnie walcza z objawami choroby (zaskorniki, grudki przebarwienia, stany zapalne z wysiękiem tzw. pryszcze). palomar luxV jest na trądzik. Na zabiegi chodzi sie co 10 lub 14 dni, w zależności od zmian. Seria to 4-8 zabiegów. jeden zabieg to koszt około 150zł (tyle co kwasy u kosmetyczki, na które trzeba chodzić długo i nie zawsze są skuteczne)

Odnośnik do komentarza
Gość mistella

A ja polecam Wam krem na trądzik o nazwie ACNE CREAM+ jest na naturalnych składnikach i efekty widoczne po ok. 2 tygodniach regularnego stosowania. Jest bardzo lekki o żelowej konsystencji i przeznaczony również dla osób ze świecącą się skórą - świetnie matuje :) Sprawdziłam i polecam

Odnośnik do komentarza

jeżeli są to zmiany nawracające, utrzymujące się tyle lat to możliwe, że masz stale roziwniętą kolonię bakterii propionibacterium acne (ale nie na tyle wielką aby spowodowała duże stany zapalne), najlepiej udaj się do dermatologa, który leczy trądzik laserowo, polecam znaleźć Ci gabinet, w którym mają Palomar LuxV. ma opatentowane działanie na trądzik, a nie jak niektórzy wykonują zabiegi na innych parametrach

Odnośnik do komentarza
Gość Amazonka32

Generalnie najskuteczniejszym sposobem, który na mnie podziałał była seria zabiegów leczenia trądziku w Yasumi epil.
Niestety nic innego mi nie pomagało, domowe sposoby, czy też maści kupione w aptece nie działały.
Teraz jak moja skóra wygląda ładnie, moje samopoczucie wzrosło.

Odnośnik do komentarza
Gość mariola44

Trądzik wyleczyłam peelingami chemicznymi w Imeiaa. Lepsza alternatywa dla drogich konsultacji dermatologicznych. Konkretna terapia. Przy pierwszym razie miałam dość duże zaczerwienienie, ale przy kolejnych peelingach coraz mniejsze, aż do zaniku trądziku w okolicach 70 – 80%, tak na oko. Jestem oczywiście na diecie. Nie jem ostrych potraw, stosuję naturalne kremy i nieco mniej się maluję. Zauważyłam, że peeling chemiczny działa też doraźnie. Twarz nie wygląda na taką zmęczoną. Polecam, bo bardzo, a to bardzo dobry gabinet. Przyjmuje normalnie lekarz medycyny estetycznej.

Odnośnik do komentarza

Dzieciaki, na tradzik zalecenia

Duze dawki witaminy C lewoskretnej dziennie po kilka razy zeby lepiej sie wchlaniala + wit E
Duze dawki wit b kompleks
Duze dawki lecytyny
Zestaw mineralow dobrej jakosci!

Przestac jesc slodkie, ograniczac bardzo mocno, zaczac spokojnie, pozniej jesc coraz mniej, zastepowac cukier zdrowymi tluszczami, jezeli ktos nie jest uczulony to orzechami, olejami lnianymi, oliwa.

Dbac o regularnosc wyproznien! Pic duzo wody nawet do 10 szklanek wody dziennie, jezeli nie masz przeciwskazan!

Zeby poprawic sobie nastroj wymieszac proszek do pieczenia, tj sode + troche wody utlenionej, polozyc taka maseczke na twarz lub punktowo do zaschniecia. Trzymac ok 10 minut, moze mocno szczypac, dlatego najpierw zrobic probe na malym miejscu. Twarz jest po tym czerwona, pozniej przechodzi. Skora robi sie przesuszona, zalecam zel aloesowy.

Nie Da sie tradziku pokonac tylko ZEWNETRZNIE!
Wasz organizm daje Wam DUZA PODPOWIEDZ! TRADZIK JEST DOBRY! To nauka dla Was, organizm jest na tyle inteligenty, ze radzi sobie wyrzucajac toksyny na zewnatrz! Dzialanie WEWNETRZNE pomoze Wam zlikwidowac stan zapalny, ktory znajduje sie w ktoryms z Waszych narzadow, SKORA WAM TO TYLKO POKAZUJE! Nie martwcie sie, bo to bledne kolo! Zacznijcie dzialac od srodka przede wszystkim!
i co jeszcze jest wazne to SPORT!! Przez pot wydalamy bardzo duzo toksyn. Znajdz ulubione zajecie fizyczne, bieganie, rower, basen, cwiczenia silowe, tenis, dlugie spacery na poczatek tez beda ok. Po prostu zacznij.
Zycze Ci wszystkiego dobrego, i pamietaj kazda choroba, przypadlosc czy schorzenie jest dla Ciebie darem! Zadbaj o siebie, badz dla Siebie MILY, przytul sie!!!!

Odnośnik do komentarza

Trądzik pospolity jest schorzeniem przewlekłym,a jego leczenie wymaga czasu i cierpliwości ze strony pacjenta. Podstawą jest dokładnie przeprowadzony wywiad, omówienie wszystkich przyczyn i dobranie odpowiedniego leczenia. Bardzo dobre wyniki można osiągnąć stosując terapię łączoną u lekarza dermatologa i kosmetologa. W gabinecie kosmetologicznym często stosowane są peelingi medyczne. Niebagatelne znaczenie ma odpowiedni tryb życia, dieta i aktywność fizyczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...