Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie źle rozwijającego się płodu


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnią @ miałam 25 sierpnia. 2 pażdziernika pojawiły się plamienia, które trwały cały tydzień ( o różnym nasileniu) przeważnie brązowe ze sporą ilością śluzu. 3 pażdziernika byłam u lekarza, dostałam luteinę. Zrobił mi też usg (5 tydzień 4 dzień wg OM) - widoczny jedynie pęcherzyk 7 mm. Kolejne usg 19 października - (7 tydzień, 6 dzień wg OM) - według usg 6 tygodni 5 dni GS - 22mm, YS- 5,5 mm, crl- 4,7mm. FHR nie dało się wyłapać, mimo że aparat usg jest nowiutki, widziałam jedynie takie niebiesko czerwone znaczki w miejscu zarodka i nie wiem co one oznaczały???. Byłam w takim szoku, że o nic nie zapytałam :( Podejrzenie: ciąża źle się rozwija i mam być gotowa na wszystko lub druga ewentualność, bardzo wczesna ciąża. kolejne usg 26 października, a ja nie mogę normalnie funkcjonować bo jestem przerażona.. nie wiem co o tym myśleć, plamienia już dawno ustały, objawy ciazy utrzymują się (chociaż nie ma wymiotów i mocnych mdłośći, przy perwszym dziecku również ich nie miałam) Czy te wyniki usg można w jakiś racjonalny sposób wytłumaczyc? dodam jeszcze ,że moje cykle trwają średnio29- 30 dni, jest to moja druga ciąża, pierwsza 5 lat temu zakończyła sie cesarką z braku postępu porodu.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze powinna porozmawiać Pani z lekarzem, który wykonywał USG. Nie jestem bowiem w stanie ocenić czym były "niebiesko czerwone znaczki w miejscu zarodka". Ponadto nie rozumiem na jakiej podstawie postawiono diagnozę o nieprawidłowym rozwoju zarodka. Brak tętna w 5 tygodniu oznacza jedynie konieczność ponownego wykonania USG za 2 tygodnie. Dopiero brak tętna w 9 tygodniu świadczy o obumarciu płodu. Proszę zatem cierpliwie poczekać na kolejne USG. Dodatkowe informacje może także dać wynik badania beta HCG.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...