Skocz do zawartości
Forum

Podwójne wykonywanie badania beta HCG


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie dotyczace badania poziomu beta HCG.
Ostatnie krwawienie mialam od 2 wrzesnia, do dzisiaj nie dostalam okresu. Udalam sie z wuzyta do lekarza ginekologa, poniewaz od 2 tygodni bola mnie piersi, sa troche twardsze. Od czasu do czasu boli mnie tez brzuch. Robilam 4 testy domowe zakupione w aptece i wszystkie wyszly negatywne ( 1 dzien po spodziewanej miesiaczce, ktora miala wystapic 4 pazdziernika, nastepnie po tygodniu, po 1,5 tygodnia i dzis 18 pazdziernika). Podczas wizyty lekarz wykonal USG dopochwowe. Powiedzial, ze wyglad wewnetrzny macicy pozwale spekulowac ze to moze byc ciaza, ale fasolka jest za mala zeby ja zobaczyc, zlecil zrobienie testu krwi i w razie pozytywnego wyniku poprosil o powtorzenie po 2 dniach. Dodam ze z mezem staramy sie o dziecko ( polecona nam wypoczynek najlepiej w cieplych krajach, dlatego od 12 wrzesnia spedzilismy 2 tygodnie w przyjemnym miejscu).
Moje pytanie brzmi: czy to mozliwe zeby domowe testy az 4 mylily sie? Chcialabym tez wiedziec czy standardowo wykonuje sie 2 badania poziomu beta HCG we krwi - wiem ze sa to badania wykonywane aby zdiagnozowac ciaze pozamaciczna ( a taka wystapila u mojej babci).
Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Beta HCG nie służy tylko do wykrywania ciąży pozamacicznej, tylko do stwierdzenia czy jest się w ciąży w ogóle. Badanie krwi jest znacznie dokładniejsze w diagnozie niz test ciążowy albo nawet badanie ginekologiczne.

Nie słyszałam, żeby lekarz zalecał od razu dwa badania, ale byc może chodzi mu o to, żeby sprawdzić czy po dwóch dniach będzie przyrost czy spadek. Jak będzie przyrost to będzie wskazywało na ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...