Skocz do zawartości
Forum

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy jajowodzie ze zrostami


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)
Jestem dokładnie tydzień po laparoskopii. Okazało się, że mam niedrożny prawy jajowód, a w lewym były zrosty, które zostały usunięte, do tego torbielkę na lewym jajniku. Jaki jest procent szans na zajście w ciążę naturalnym sposobem? Czy zrosty mogą powrócić? Dodam tylko, że staramy się o dzidziusia od ponad roku :)

Pozdrawiam serdecznie
Justyna

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości by dokładnie określić jaki jest procent szans na zajście w ciążę sposobem naturalnym. Nie jestem w stanie także odpowiedzieć na pytanie czy zrosty powrócą. Z jakiegoś powodu się one pojawiły. Jeżeli zatem były na przykład skutkiem infekcji to ponowna infekcja może spowodować ponowne ich wystąpienie. Proszę zatem porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Na pewno kompetentnie odpowie na wszystkie Pani pytania.

Odnośnik do komentarza

Witam Justyna,

Nie da się bardzo dokładnie określić procentowo jaka jest szansa. Jeżeli jajowód jest już drożny to można mówić o 50% prawdopodobieństwie:) Niestety to jest natura a nie wyliczanka matematyczna i tutaj statystyka często zawodzi:)
Poza tym nie wiadomo czy nie ma innych przyczyn niepłodności.
Jeżeli chodzi o zrosty to mogą one powrócić ale nie muszą. Proszę na razie o tym nie myśleć. Udać się najlepiej z mężem na jakiś urlop, odpocząć i spróbować podejść do tego na tzw. "luzie".
Proszę się starać dalej. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że zabieg był skuteczny.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...