Skocz do zawartości
Forum

Dziwny kształt zarodka


Gość gr...or

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Bardzo denerwuję się przebiegiem mojej ciąży. Staraliśmy się z mężem o 2 dziecko (pierwsze ma 2 latka,ciąża przebiegała prawidłowo - po pregnylu, clostilbegycie). Ostatnią miesiączkę miałam 1 lipca 2011. Miewam wydłużone cykle 34 dniowe, natomiast ten ostatni wydłużył się sporo bardziej, tzn. po licznych testach z moczu o wyniku negatywnym, ciąże potwierdził dopiero test z krwi 22.08.2011 r.: wynik 957 mlU/ml. Na wizycie lekarskiej 06.09.2011 dr stwierdził ciążę 6 tyg i 6 dni, miarowa akcja serca, dł. 0,85 cm. Następnie na wizycie 01.10.2011 r. wciąż miarowa akcja serca, ale wiek ciąży oszacowano na 8 tyg. 0 dni (dł. 2,28 cm), a USG powinno pokazać 10 tyg. i 2 dni. Doktor zalecił kolejne badanie USG w szpitalu na lepszym sprzęcie 02.10.2011 i wiek ciąży się powtórzył (tj. 9 tyg 0 dni). Akcja serca ok. Dodatkowo na moje pytanie, czy kształt zarodka nie jest dziwny - dr potwierdził, że to właśnie go martwi. Nie miał kształtu półksiężyca z widoczną główką, tylko raczej przypominał jajowatą plamę. Dr wysyła mnie w przyszłym tyg. na diagnostykę do szpitala, ale twierdzi, że mam się nie martwić. W lutym br. poroniłam ciążę w 7 tyg. i bardzo chciałabym wiedzieć czy spotka mnie to znowu. Czy jeżeli zarodek nie wzrasta prawidłowo i ma dziwny kształt tzn. że ma wady genetyczne i czeka mnie powtórka tego koszmaru. Proszę o określenie realnych szans na powodzenie mojej ciąży, bo nie zniosę kolejnego rozczarowania.
M.M. lat 29

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Trudno jest określić realne szanse na powodzenie tej ciąży. Określanie wieku ciąży za pomocą ultrasonografu nie zawsze jest w pełni miarodajne. Za radą lekarza poczekaj cierpliwie do kolejnych badań. Diagnostyka w szpitalu powinna wyjaśnić sytuację Twojej ciąży. Dobra współpraca z położnikiem daje większe szanse na pozytywne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...