Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowa wielkość pęcherzyka ciążowego


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,
Ostatnią miesiączkę miałam 18 sierpnia , 24 sierpnia doszlo do stosunku z partnerem. 27 wrzesnia byłam po raz pierwszy u lekarza , ktory potwierdził ciąże ( na 4-6 tygodni), pęcherzyk ciążowy mial wtedy 11,44 mm , pecherzyk zóltowy 2,27 mm , jeszcze nie bylo widac zarodka. Mam pytanie czy wielkosć pecherzyka ciążowego nie jest za duża jak na 4-6 tyg? zadaje to pytanie, poniewaz 10 sierpnia rowniez odbylam stosunek przed miesiaczką z 18 sierpnia.
Czy jest mi Pani w stanie powiedziec kiedy moglo dojsc tak wlasciwie do zaplodnienia, czy 10.08 mimo pozniejszej miesiaczki czy tak jak lekarz powiedzial 24.08?
Miesiaczki od 3 miesiecy mialam dosc nieregularne, przyjmowalam rowniez Dostinex, ktory mogl przyspieszyc owulację.
z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Podana wielkość pęcherzyka ciążowego odpowiada piątemu - szóstemu tygodniowi ciąży. Bardziej prawdopodobna jest data podana przez lekarza ginekologa. Należy jednak pamiętać, że dane określane na podstawie badania ultrasonograficznego oparte są na statystykach. Oznacza to, iż w niektórych przypadkach mogą być niewiarygodne.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Pęcherzyk ciążowy pod koniec 5 tygodnia ciąży po miesiączce ma średnicę ok. 4,5 mm. Zarodek ma długość ok. 3mm pod koniec 6 tygodnia ciąży. Do 13 tygodnia ciąży wymiar ciemieniowo-siedzeniowy zarodka powiększa się codziennie o 1-1,5 mm.
Właśnie wymiar ciemieniowo-siedzeniowy jest lepszym markerem wzrostu i oceny wieku ciąży. Jego pomiar wykonuje się w 7-15 tygodniu od 1 dnia ostatniej miesiączki. Proszę cierpliwie poczekać do kolejnego USG i oceny zarodka.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...