Skocz do zawartości
Forum

Problemy z przyjmowaniem mleka u dziecka


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

witam moja córeczka ma 2 miesiące od początku ma problemy z mlekiem ,już w szpitalu miała podawany NAN ,ale miała ulewania i problemy ze zrobieniem kupki ,kazano mi przejść na NAN HA ,nic to nie dało ,te same problemy z kupkom ,duże ulewania ,po konsultacji z lekarzem ,podałam BEBILON COMFORT plus kropelki DELICOL ,około miesiąca było wszystko w pozadku ,pojawiły się rzadkie stolce nawet do 7 dziennie ,wysypka na twarzy i nadgarstkach oraz ból brzuszka podczas jedzenia ,tzn dziecko było głodne chciało jeść ale momentalnie robiło się czerwone i płakało ,stwierdzono ,ze najprawdopodobniej ma alergie pokarmowa i mam wrócić do NAN HA ale było dobrze tylko przez kilka dni tzn dziecko jadło ale znowu problemy z kupko płakało podczas jej robienia ,ale chociaż jadła teraz nawet jeść nie może po paru łykach mleka plącze i z bólu i z głodu ,nie wiem co mam już robić jest teraz na NAN HA plus kropelki delicol dodam ze kupki oprócz tego ze bywały wodniste i kwaśnym zapachy przy BEBILONIE COMFORT nie miały niepokojącego koloru ani śluzu ,obecnie znowu są o kwaśnym zapachu ale wciąż o ładnym żółtym kolorze czasami z grudkami jak by był w nich styropian CO MAM ROBIĆ

Odnośnik do komentarza

Witam,

Wydaje mi się, że Twoje dziecko ma kolki jelitowe.
Gdy wystąpią jakieś objawy niepokojące, typu brak stolca dłużej niż 24 h. Biegunka, czyli 3 wodniste stolce w ciągu 12 h. Wymioty, gorączka. Domieszka śluzu, krwi itd. Wówczas jest to wskazanie do pilnego udania się do pediatry.
Nie wiadomo czy któryś ze składników mieszanki jej nie uczula, bo niektórzy są uczulenie nawet na wodę:)Mówię teraz naprawdę serio. Gdyby coś niepokojącego się pojawiło- to napisz- postaram się Ci pomóc.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Niestety ale moja córka ma podobnie. Bardzo duże bóle brzuszka oraz wzdęcia. Dodam, że od początkku nie karmiłam piersią ale karmilam mlekiem modyfikowanym.

Czy te kolki mogą byc spowodowane karmieniem mlekiem modyfikowanym? 

Odnośnik do komentarza

Nie, nie powinnaś sie za to obwiniać. Kolki nie są spowodowane rodzajem karmienia. W sytuacji kolki fizjologicznej, układ pokarmowy maluszka nie jest jeszcze dobrze wykształcony. Trzeba poczekać aż dziecko wyrośnie, zwykle taka kolka przemija szybko, po maksymalnie dwóch, trzech tygodniach.

Jeśli jednak kolka trwa dłużej, dobrze jest zastanowić się czy nie jest spowodowana nietolerancja laktozy. Nietolerancja laktozy występuje zarówno w przypadku karmienia naturalnego i mlekiem modyfikowanym Dziecko nie produkuje dostatecznie enzymu laktazy który powoduje trawienie mleka. Przez to mleko zalega w jego jelitach i powoduje nieprzyjemne dolegliwości takie jak bóle brzuszka czy jego twardnienie. Pomoże tutja

Wprowadzenie kropli z enzymem laktazy - polecam Delicol, dawałam mojej drugiej córce, która miała kolki. Delicol okazał sie wybawieniem bo już na drugi dzień od podawania widziałam sporą róznicę na plus. Dodawałam go do każdego karmienia.

Jak i oczywiście masowanie brzuszka, powinnaś masować brzuszek zgodnie z ruchem wskazówek zegara, najlepiej codziennie (poczytaj sobie o masażu Shantala). 

Odnośnik do komentarza

Ile dzieci, ile matek tyle opinii. Jedno dziecko będzie mieć kolki po Bebilonie a inne po Nan. A w jakiej aptece czy markecie kupujecie mleko, to też nie ma znaczenia. Bardziej skupiłabym się na problemach brzuszkowych po mleku. Pediatra na pewno zalecił probiotyki, Viburcol itp. Trzeba systematycznie stosować w/w leki żeby kolki nie męczyły dziecka. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...