Skocz do zawartości
Forum

Dwie tabletki na raz i dzień przerwy w braniu tabletek a skuteczność antykoncepcji


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam na imię Joanna.W piątek 14 pażdziernika zażyłam dwie tabletki antykoncepcyjne przez przypadek, a w sobotę nie wzięłam żadnej ,dopiero w niedzielę wziełam nastepną.w tym czasie odbyłam stosunek z moim chłopakiem.Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?jak dalej mam brać pozostałe tabletki? dodam że to były 16 i 17 tabletka z blistka te które wzięłam w piątek naraz

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Takie tabetkowe machlojki nie są az takie niebezpieczne w trzecim tygodniu brania tabletek z blistra ;) Wtedy ryzyko zajścia w ciążę jest najmniejsze. Zawsze jak się bardzo boisz to możesz po prostu nie robić przerwy między blistrami, ale chyba nie ma takiej potrzeby.

A żeby nie było niepotrzebnego zamartwiania na przyszłość to radze brac tabletki zaraz po przebudzeniu, żeby nawet dźwięk budzika kojarzył się z wzięciem tabletki. Z moich obserwacji wynika, że dziewczyny, które zażywają tabletki rano rzadziej zapominają niż gdy biorą wieczorem ;)

Odnośnik do komentarza

ale to ze Tobie sie udaje nie znaczy ze jej sie uda, moja znajoma zapomniala 1 tabletki i zaszla w ciaze, takie branie nieregularne jest nieodpowiedzialne nie tylko z powodu mozliwosci zajascia w ciaze ale przede wsyztskim dlatego ze to hormony i bardzo zle to wplywa na organizm

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli zapomnisz tabletki w 3 tygodniu(zależy też jakie tabletki bierzesz), masz do wyboru dwie opcje:
1. Przyjąć pominiętą tabletkę, jak najszybciej to możliwe nawet jakbyś miała wziąć dwie tabletki na raz. Resztę tabletek przyjmujesz o zwykłej porze. Zamiast okresu wolnego od okresu, przechodzisz do kolejnego blistra.
Uwaga: miesiączka(krwawienie z odstawienia) wystąpi wówczas najczęściej pod koniec drugiego blistra. Może wystąpić też krwawienie międzymiesiączkowe podczas brania drugiego blistra. Nie należy się tym przejmować.
2. Możesz od razu przejść na krwawienie z odstawienia. Zanotować dzień w, którym zapomniałaś tabletki. Czas ten jednak możesz skrócić o 1-2 dni, czyli zrób sobie 5,6 dni i zacznij nowy blister.

U Ciebie jest już tylko możliwa pierwsza opcja. Nastaw sobie budzik w komórce aby codziennie o tej samej porze przypominał Ci o tabletce. Najlepiej rano jak wstaniesz, tak jak mówiły koleżanki. Później jak wejdziesz w wydarzenia dnia, łatwiej jest zapomnieć, lub nie mieć możliwości zażycia tabletek.

Jeżeli często zdarza Ci się zapomnieć zażyć tabletki, proponuję zmianę antykoncepcji na plastry lub krążki dopochwowe, zastrzyki hormonalne.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...