Skocz do zawartości
Forum

Kiedy po ryzykownym stosunku zrobić test ciążowy?


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

witam z tej strony kasia mam pytanie. wczoraj i przed wczoraj kochałam sie z chłopakiem i konczył mi zawsze do srodka:-( boje sie teraz ze bede w ciąży. mam juz jedno dziecko i niejestem jeszcze gotowa na drógie boje sie. bylismy wtedy po alkoholu. okres powinnam miec tak 6-tego koło dziesiatego bo tak miałam ostatnia miesiaczke. po jakim czasie moge zrobic test ciazowy zeby mi juz wykazało?? prawdo podobnie kolezanka mi powiedziała ze on moze byc bez płodny bo miał kilka lat zone i niemogli miec dziecka zona dlatego ponoc od niego odeszła znalazła innego i odrazu zaszła w ciaze. bardzo prosze o rade! z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza

ja bym chyba nie ufała w takie mówienie o bezpłodności bez dowodów. Jestes pewna ze zona odeszła od niego z tego powodu? jeśli starali się o dziecko a przez rok ich starania kończyły się fiaskiem na pewno robili sobie badania, aby sprawdzić ich płodność, więc powienien miec takie badania i powinien wiedziec na pewno czy jest płodny czy nie. Jeśli nie - sprawa prosta, jesli jednak takich badan nie ma i nie jest do konca pewny (bo słowo może nie znaczy na pewno, poza tym dziwne małzenstwo kiedy zona odchodzi bo maz jest chory... ale niewazne), to jest prawdopodobienstwo, ze mogło dojsc do zapłodnienia, dlatego jesli chcesz sprawdzić czy jestes w ciąży czy nie, najlepiej zrobić test z krwi beta hcg tak 7-8 dni od stosunku wówczas wynik bedzie wiarygodny, test z moczu mozna zrobic tak ok 14 dni od stosunku najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki

Odnośnik do komentarza

Masz dziecko, więc powinnaś byc odpowiedzialna osoba, a seks bez zabezpieczenia po alkoholu z facetem, o którym najwyraźniej niewiele wiesz jest tego zupełnym zaprzeczeniem. Zastanów się co robisz, jaki przykład dajesz swojemu dziecku. Przecież z takiego zachowania może wyniknąć wiele problemów, które będzie bardzo ciężko udźwignąć. Jesteś na to gotowa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...