Skocz do zawartości
Forum

Opóźniona mutacja głosu


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat i nie miałem jeszcze mutacji. Wszyscy się ze mnie śmieją, obrażają mnie, ale przeciez to nie moja wina. Co mam zrobić, aby przejsć mutację? Czy sa na to jakieś leki? Do kogo mam się udać do lekarza? do psychologa? nie wiem czemu tak się dzieje u mnie w domu nikt nie choruje na nic poważnego mam starszego brata (28 lat) i normalnie przechodził mutację a ja nie. Bardzo prosze o pomoc, jak z kimś rozmawiam to widze jego reakcję, mam bardzo dziecinny głos chce to zmienić ale JAK??

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Mutacja jest związana z silnym rozwojem krtani, która jest częścią układu oddechowego i również narządem głosowym. Następuje rozrost chrząstek krtaniowych, struny głosowe mocno się wydłużają, powiększa się tchawica i przestrzenie ponadkrtaniowe. O mutacji głosu decyduje hormon płciowy - testosteron. Być może doszło do zaburzenia wydzielania tego hormonu. Powinieneś niezwłocznie udać się do endokrynologa, który dokładnie oceni prawidłowość wydzielania i działania hormonów.

Odnośnik do komentarza

Hej;) Ja również przez wiele lat myślałem, że nie przeszedłem mutacji głosu. Co prawda, w żartach potrafiłem wywołać taki grubszy głos, ale wydawał mi się zbyt niski w porównaniu do tego, którym się posługiwałem. Oprócz tego cały czas borykałem się z chrypką, mówiąc tym wysokim głosem (podobno krtań robiła się nienaturalnie przekrwiona i wydzielała się duża ilość śluzu).
W zeszłym roku, dokładnie 27 listopada, w wieku 20 lat, postanowiłem po prostu przejść na niższy głos. Zwlekałem z tym jeszcze od czasu liceum, ale wtedy koledzy mówili mi, że mój niższy głos jest zbyt gruby, i niemożliwością jest, by posługiwać się dwoma głosami zamiennie, że jeszcze trzeba poczekać. Ale nie było na co czekać, trzeba było zmienić i już!

Dlatego stawiam śmiałą hipotezę: Ty też prawdopodobnie masz drugą, niższą tonację głosową. Spróbuj ją wywołać i nagraj się na dyktafon. Nie uwierzysz, nie poznasz sam siebie! A kiedy zdecydujesz się już mówić tak publicznie, zobaczysz, że ludzie bardzo pozytywnie zareagują na tę zmianę, zwłaszcza młodzież, i będzie Ci zdecydowanie łatwiej nawiązywać relacje towarzyskie, tak jak mnie. Będziesz nawet bardziej wyluzowany, choć przez pierwsze dni po zmianie będziesz zapewne myśleć, by przez pomyłkę nie użyć tego wyższego.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...