Skocz do zawartości
Forum

Rozmywające się litery podczas czytania


Asioook

Rekomendowane odpowiedzi

CZeśc,
ostatnio mam taki oto problem.
Od jakiegoś miesiąca gdy siedzę przed komputerem lub długo czytam notatki to mi się rozmazują litery. Tak jakby miała cienie. Jeśli nie przerwę czytania to tak się to pogłębia że nie moge niczego odczytać, ale jak spojrzę gdzie dalej to widzę ok. Myślałam że to wada wzroku, kupiłam sobie takie okularki do czytania 0,5 w aptece ale to nie pomaga. Co to może być czy to wada czy może zmęczenie wzroku? Dodatkowo kiedyś miałam zdajęcia z mikroskopem i jak profesor spojrzał po mnie przez okulary to powiedzial że tylko w jednym jest ostry obraz? Czy te dwie sprawy mają jakiś związek ze soba?

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

Odnośnik do komentarza

Witam Asioook,

1)gdy siedzę przed komputerem lub
> długo czytam notatki to mi się rozmazują litery. Tak
> jakby miała cienie. Jeśli nie przerwę czytania to tak
> się to pogłębia że nie moge niczego odczytać, ale jak
> spojrzę gdzie dalej to widzę ok.

Być może masz astygmatyzm, lub za bardzo przemęczasz wzrok.

2.Myślałam że to wada
> wzroku, kupiłam sobie takie okularki do czytania 0,5 w
> aptece ale to nie pomaga.

Nie powinnaś na własną rękę kupować okularów, bo możesz jeszcze bardziej sobie zaszkodzić. Szczególnie nie powinno kupować się okularów do czytania w hipermarketach, bo są one robione masowo, nie dostosowane do naszego rozstawu oczu itd. Dlatego najlepiej okulary wyrabiać sobie u optyka.

Najlepiej udaj się do okulisty-nie potrzebujesz skierowania i zbadaj sobie wzrok komputerowo. Jak będzie trzeba przepiszę Ci okulary. Powiedz mu o swoich objawach.
Jeżeli wszystko będzie ok to przepisze Ci jakieś fajne krople, żeby ulżyć Twojemu wzrokowi:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...