Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność prezerwatywy


deeelight

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze najlepszym sposobom jest obustronne zabezpieczenie,raz gumka nie wytrzymała i było to dość nieprzyjemne przeżycie ,,będąc w środku" ciężko stwierdzić czy był to paznokieć kobiety, czy po prostu wybrakowana partia produktu.Najważniejszy jest komfort psychiczny,zawsze brak odpowiedzialności lub pośpiech niesie z sobą konsekwencje, niestety jeśli liczy się na ,,spontan" różnie z tym bywa.Mimo wszystko można przyjąć, że obustronne zabezpieczenie to jedynie 99% skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Gość hanka1234

zaczelam wspolzycie z partnerem i uzywamy tylko prezerwatyw,poniewaz nie moge brac tabletek. Partner nie dochodzi we mnie.Czy powinnam sie obawiac?Czy moge cieszyc sie seksem bez zamartwiania?Czy sa tu osoby ktore rowniez uzywaja tylko prezerwatyw i nigdy nie mialy wpadki?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak właściwie bardzo trudno precyzyjnie określić skuteczność prezerwatyw. W zależności od statystyk mają oce od 60 do 90% skuteczności. Wszystko zależy od wielu czynników takich jak rodzaj prezerwatyw, umiejętność prawidłowego korzystania, itd. Niestety nie napisała Pani dlaczego nie może Pani stosować tabletek. Proszę bowiem pamiętać, że oprócz klasycznych tabletek oraz prezerwatyw mamy wiele innych metod antykoncepcyjnych, które być może mogłyby być dla Pani użyteczne. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem podczas najbliższej wizyty.

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

U mnie prezerwatywy się sprawdzają ale podobno mam wyjątkowe szczęście do tego. Ciężko jest powiedzieć ile tak naprawdę wynosi ich skuteczność, u mnie żadna nie pękla ale u moich znajomch zdarzało się to dość często.

Odnośnik do komentarza
Gość Teoaster

Witam! Mam pewne pytanie zwiazane z prezerwatywami. Otóż jest 2% szans, ze partnerka zajdzie w ciążę. Ale nie dokonca rozumiem jak to ma się stać. W sieci jest mnóstwo informacji typu, ze plemniki przedostają się przez strukturę prezerwatywy... Ale jaką jest prawda? Czy można zajść w ciążę tylko gdy prezerwatywa pęknie? I jak tego uniknąć?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Można zajść w ciążę gdy prezerwatywa pęknie, bo to tak jakby jej nie było wtedy, sperma moze przedostać się do pochwy no i może dojsć do zapłodnienia. Co do samej skuteczności to zależy od kilku rzeczy:
1. Prawidłowego założenia prezerwatywy
2. Odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy
3. Odpowiedniego przechowywania jej. noszenie w portfelu, kieszeni może ją uszkodzić, tak samo jak trzymanie na słońcu przez co może łatwiej dojść do pęknięcia

Odnośnik do komentarza
Gość Łukasz_1

Przeglądałem ostatnio skuteczność różnych środków antykoncepcyjnych. Przykładowo dla prezerwatyw wynoszą one 98% przy prawidłowym stosowaniu oraz 90% przy typowym. I nie bardzo wiem jak te dane interpretować. Czyli przy typowym stosowaniu co 10 zbliżenie skończy się ciążą? Natomiast po 50 stosunkach nawet przy idealnym stosowaniu można spodziewać się dziecka? Musze przyznać, że te statystyki mocno mnie przestraszyły :(

Odnośnik do komentarza
Gość Łukasz_1

Wiem skąd się biorą rozbieżności w procentach. Zastanawia mnie jedynie czy dobrze interpretuje te dane. Z własnych doświadczeń albo znajomych par widzę, że nie do końca się to zgadza. Albo po prostu puki co mamy szczęście.

Odnośnik do komentarza

dokładnie jak Roszpunka napisała.
Dokładnie jak Roszpunka napisała.
Np. wielu panów nosi gumki w portfelu żeby mieć, chociaż jedną ciągle pod ręką albo wożą w skrytce w samochodzie i to przez dłuższy czas gdzie bardzo często jest wysoka temperatura a takie warunki bardzo negatywnie wpływają na jej trwałość.
To są dane statystyczne a nie ma większego kłamstwa niż statystyka  możesz mieć farta i przez całe życie nie doświadczyć pęknięcia gumki a możesz mieć pecha i przy pierwszej to Ci się trafi czyli trafisz w te 2%

Odnośnik do komentarza
Gość Łukasz_1

Czyli mówicie, że dobrze rozumiem...

To jeszcze trochę moich obliczeń:
Wg badań durexa z 2011 roku przeciętny polak uprawia seks 93 razy w roku. Przy założeniu, że skuteczności prezerwatywy wynosi 98% (czyli jest dobrze przechowywana i zakładana), statystyczna polka, której partner poprawnie używa prezerwatyw, powinna zajść w ciąże zaledwie po około 7 miesiącach.

Jak dla mnie coś tu jest nie tak. Wybaczcie moje podejście do sprawy, ale przy takich danych to ja tracę ochotę na seks...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...