Skocz do zawartości
Forum

Odwodnienie u dziecka


Gość bursztynek86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bursztynek86

Dzień dobry
Mam na imię Karolina mam 26 lata i córeczkę prawie 8 letnią. Moja niunia bardzo często choruje. Jest bardzo słaba i każda chorobę przechodzi bardzo ciężko, zdarzyło się 2 razy, że musieliśmy odwieźć małą na pogotowie. 2 miesiące temu przechodziła anginę, tak cieżko ją znosiła, że pomimo antybiotyków, nie było widać poprawy. Niunia nie jadła i nie piła, nawet jak łyżkę wody jej podałam, to po chwili zwymiotowała. wymiotowała prawie cały czas no i do tego biegunka :( Po dwóch dniach takiego stanu pojechaliśmy na pogotowie i została podłączona do kroplówki, bo lekarz stwierdził odwodnienie. Teraz Niunia tez jest chora i widze, że znowu zaczynają się wymioty i biegunka. Przedwczoraj byłysmy u lekarza, dostała leki, wczoraj było w miare dobrze ale wieczorem czuła się źle. Dzisiaj od rana wymioty :((
Martwię się, że znowu skończy się odwodnieniem i szpitalem - co robić?? Pomocy!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Witam Karolina,
Odwodnienie u dzieci jest tak samo a może i bardziej niebezpieczne niż u dorosłych.
Mam dla Ciebie kilka rad:
1. Staraj się poić córeczkę małą łyżeczką, lub chociaż zwilżaj jej delikatnie usta patyczkiem. Istotne jest to aby dawać jej często ale mało nawet po jednej łyżeczce aby nie sprowokować wymiotów.
2. Jeżeli powyższe zalecenie nie pomoże i niunia wszystko zwymiotuje oraz nie będzie jadła(w pokarmie też jest woda), to jest to wskazanie do nawodnienia pozajelitowego(czyli szpital i kroplówka)
3. Możesz postarać się też jej ugotować delikatną zupkę tzw. marchwiankę, bez przypraw, ryż i marchewka, to też trochę zapiera, Nie dawaj jej za dużo bo np. tłusty rosół jest hiperosmotyczny i sprzyja raczej odwodnieniu niż nawodnieniu.
4. Jeżeli anginy i takie objawy się powtarzają często- proszę odwiedzić laryngologa dziecięcego- być może trzeba będzie usunąć migdałka(mówię to z autopsji:)
5. Można też polecić się dobrego pediatry może przepisze jakieś środki przeciwwymiotne.
Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

jest jeszcze coś takiego jak gastrolit. To sa takie saszetki do rozpuszczenia w wodzie. Ja je brałam jak miałam grypę jelitową. Może tym spróbuj ją nawodnić. Mi jeszcze mama robiła krupnik, bo jest lekko strawny i nie drażni żołądka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...