Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malinka7283

Znam świetnego ginekologa. Gabinet jest położony w Andrychowie, w województwie małopolskim. Dodam, że gabinet prowadzony jest przez ginekologa położnika Alicję Kolber, a z usług poradni korzystają pacjentki z powiatu wadowickiego. Polecam zajrzeć na stronę www.lekarze-kolber.pl

Odnośnik do komentarza
Gość Cytrusek1234

Mam problem. Wzięłam pierwsza tabletkę antykoncepcyjna (pierwszy raz w zyciu) zgodnie z ulotka pierwszego dnia miesiaczki. Niestety po godzinie (niecałej) lekko mi sie cofnęło a treść pokarmowa jaka był w dużej mierze sok żołądkowy w niedużej ilości wyplulam. Tak po prostu jakby odbiło mi sie i cofnęło do gardła a to co sie odbiło wyplulam. Czy mam to traktować jako wymioty i czy skuteczność pierwszej tabletki z powodu tego incydentu zmalała lub zmniejszone zostało jej wchłanianie ? Czy przez następne 7 dni powinnam stosować dodatkowa formę antykoncepcji? Bardzo prosze o szybka odpowiedz i Dziekuje za pomoc!!
Sa to moje pierwsze tabletki w zyciu bardzo sie stresuje.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja od jakiegoś czasu biorę tylko Vibin. Lekarz mi polecił bo raz, że ma mniejszą dawkę hormonów niż inne tabletki antykoncepcyjne, a dwa, że przyjmuje się go w formie 21+7 (siedem to placebo) ale dzięki temu nie wypada się z rytmu przyjmowania. Polecam Wam to rozwiązanie, ja jestem mega zadowolona.

Odnośnik do komentarza

czasami problemy jelitowe nie sa przyczyną stosowania antykoncepcji... Warto zacząć się leczyć i zrobić sobie jakieś kluczowe badania. Ja drążyłam, robiłam badania i okazało się,że cierpię na ibs, dieta przy tym to za mało, ale jeszcze spokojnie stosuję do tego preparat intesta, bo widzę,że dzięki niemu mam normalny stolec.

Odnośnik do komentarza

Chyba moja siostra miała podobny problem, pocieszające jest to, że udało jej się go pokonać.
Nie pamiętam, czy dobrze kojarzę adres strony, ale dzięki niej dowiedziała się dużo przydatnych informacji. W wolnej chwilce możesz zerknąć sobie tutaj https://lekarzpomaga.pl/pytania-uzytkownikow/ginekologia/tabletki-antykoncepcyjne, przecież nic nie stracisz. Powodzenia, daj znać co i jak ;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczęta, antykoncepcja hormonalna nie pozostaje obojętna dla całego organizmu. Hamuje pewne procesy związane z płodnością i ewentualną ciążą- dając nam kobietom możliwość bezstresowego współżycia, ale niestety długo stosowana może mieć bardzo przykre skutki. Ja jestem przykładem tego, że odstawienie tabletek jest najlepszą decyzją. Raz od momentu odstawienia nie było takiej sytuacji kiedy stresowałam się, że po współżyciu będę mamą, dwa skończyły się problemy z bólami w okolicy żołądka (problemy gastryczne) w miejscu jelit (problemy z zaparciami). Kiedyś koleżanka poleciła mi damską prezerwatywę. Ja po paru latach sobie o niej przypomniałam, poczytałam, poszperałam w necie i od ponad pół roku ją stosuje. Nie martwię się, że partner nie ma zabezpieczenia. Do tego chronię się przed chorobami wenerycznymi.

Odnośnik do komentarza

~silvergirl
Dziewczęta, antykoncepcja hormonalna nie pozostaje obojętna dla całego organizmu. (...) niestety długo stosowana może mieć bardzo przykre skutki.

Na to nie ma żadnych prawdziwych dowodow. Taka antykoncepcję moze stosowac wiele lat a po jej odstawieniu wraca plodnosc. To co piszesz to jeden z mitów dot. antykoncepcji hormonalnej wlasnie. Poczytaj najpierw artykuly o tym, wypowiedzi lekarzy ginekologow a dopiero potem sie wypowiadaj na forum.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Niestety tego typu problemy są najczęstsze podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Ja dlatego po ciąży nie wróciłam do hormonów- przeszłam na naturalna antykoncepcję, używam komputera cyklu myway, który na podstawie temperatury ciała, poziomu hormonu LH i jakości śluzu szyjkowego wyznacza moje dni płodne. Kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza
Gość InnaElina

Ja miewam często problemy żołądkowe i zawsze miałam też takie dylematy, czy się wchłoną, czy zadziałają tabletki... odstawiłam, bo wykończyłabym się nerwowo. Teraz stosuje tester owulacyjny ze śliny Afrodytę ciesze się, że wiem kiedy mam płodne, a kiedy na luzaku mogę się kochać. Mojej głowy już nie zaprzątają myśli, czy coś zadziała, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Gość Stella_89

Ja, jak przeszłam na naturalną antykoncepcje to przestałam mieć takie problemy, dzisiaj wyznaczam sobie dni płodne za pomocą komputera cyklu myway i wiem, że nie muszę się truć by być zabezpieczoną, kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Też miałam różne anomalie żołądkowo jelitowe. W końcu zdecydowałam się zrezygnować ostatecznie z antykoncepcji. Jestem obecnie bardzo zadowolona z Cyclotest MyWay- komputera cyklu, pozwala mi określać płodne i niepłodne dni, kupiłam z polecenia koleżanki i nie żałuje.

Odnośnik do komentarza

Moje doświadczenia z tabletkami są niezbyt miłe, od nadwagi po problemy ze skórą i włosami. Ja je odstawiłam to nie mogłam zajść w ciążę. Dziś moją antykoncepcją jest komputer cyklu myway, który wyznacza moje dni płodne i wiem kiedy muszę się zabezpieczać. A kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi się aby problemy żołądkowe były przyczyną antykoncepcji. Po pierwsze dobrze dobrana antykoncepcja można powiedzieć jest nieodczuwalna. Co to znaczy że jak zażywamy chociażby pigułki to nie mamy spadku libido,nie jest nam nie dobrze,nie boli nas głowa. Ja stosuję belarę i nie miewam żadnych skutków ubocznych,czyli lekarz dobrze mi tą antykoncepcję dobrał.

Odnośnik do komentarza
Gość Zuzia666

Ja pozbyłam się tego problemu dopiero po ich odstawieniu. Żadne tabletki ochronne i zioła nie pomagały. Dziś stosuje naturalną antykoncepcję i wyznaczam sobie dni płodne za pomocą komputera cyklu myway, kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Ja po ciąży odstawiłam hormony, lekarz zaproponował mi alternatywna antykoncepcje w postaci diafragmy caya i żelu plemnikobójczego, diafragmę sama sobie zakładam i wyjmuje po stosunku, ma jeden rozmiar więc dopasowuje się do kształtu ciała, poza tym nie uczula i jest niewyczuwalna podczas seksu. Ja kupiłam ją na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza
Gość Iza19888

U mnie od problemów żołądkowych się zaczęło, później puchły mi nogi ;( niestety musiałam odstawić tabletki, ale dzisiaj już nie żałuję, stosuję mechaniczne zabezpieczenie diafragmę caya, jest skuteczna, nieodczuwalna podczas seksu no i nie truje organizmu.

Odnośnik do komentarza

wiecie co, jak tak czytam co wam kobitki dolega przy anty, to aż włos mi się na głowie jeży.. Ja nie mogę powiedzieć złego słowa na moją antykoncepcje vines, czuję się po niej bardzo dobrze, zero problemów, nogi nie puchną, nie czuję w ogóle, ze biorę jakiekolwiek hormony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...