Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wzięciu o 22:00 tabletki antykoncepcyjnej z początku opakowania (5 dzień), po 23:30 dopadły mnie wymioty trwające pół nocy. Rano obudziłam się ok. 6-7 i od razu wzięłam nową tabletkę (nie minęło 12h). Niestety ok. 8:00 znów wymiotowałam. Gdy poczułam się lepiej, o 8:30 wzięłam kolejną tabletkę ale i ona się nie przyjęła, bo ok. 9:00 znów wymiotowałam. Dopiero ostatnia tabletka wzięta o 14:00 (14h spóżnienia) się przyjęła. Martwię się, że skuteczność tabletek nie została zachowana.

Odnośnik do komentarza

Witam, biore juz od ponad roku (ok 1,5 roku)tabletki anty LESINELLE. W Sylwestra wzielam 4 tabletkaz pierwszego rzedu ok 19.30-19.40. Jednak o godzinie 24, moze kilka minut po doszlo do jednorazowych wymiotow. Nie wzielam zapasowej tabletki. Czy jest ryzyko ze tabletka sie nie wchlonela? Wiem ze potrzeba 3-4 godzin , ale moze alkohol spowolnil wchlanianie tabletki ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki Microgynon.17.11miałam okres.28.11współżyłam z chłopakiem(bez wytrysku)3.12dostałam biegunki 1hpo wzięciu tabletki,gdy biegunka ustała wzięłam dodatkową tabletkę.Później przez pare dni jeszcze bolał mnie brzuch.Czy skuteczność antykoncepcji mogła ulec zmniejszeniu?15.12 dostałam okres,było to 3dni mało obfitego krwawienia i3dni plamienia.Czy mogę uznaćto za normalny okres?Po rozpoczęciu nowego opakowania miałam mdłości.Czyto oznakiciąży?03.01zrobiłam test ciążowy,wyszedł negatywny

Odnośnik do komentarza

Czy jeśli parę minut po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej wystąpiła słaba biegunka to są jakieś szanse że ta tabletka się już wydaliła ? Mam powód do obaw ? Zaznaczam, że minęło tylko parę chwil od zażycia tabletki. Czy jest potrzeba zażycia jeszcze jednej ?

Odnośnik do komentarza

Witam,wczoraj o 23:00 zażyłam ostatnia tabletkę, tego samego wieczoru kochałam się z chłopakiem, dzisiaj miałam niedużą biegunkę i zastanawiam się czy ochrona jest zachowana i zacząć drugie opakowanie po 7 dniowej przewie czy z niej zrezygnować ? Podczas brania tabletek często miewam problemy żołądkowe, występuję najczęściej przed przyjęciem tabletki lub ponad 4h po przyjęciu,czy wpływa to na skuteczność działania tabletek ?

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie odnosnie tabletek anty. Biorę lesiplus.Pierwsza tabletkę wzięłam pierwszego dnia cyklu , kolejną też normalnie, jednak w ciągu kolejnych 4 dni przechodzilam grypę zoladkowa występowały wymioty i biegunka i nie wiem czy wszystkie z 4tabletek prawidłowo się wchlonely, pozostałe tabletki w miesiącu przyjmowałam prawidlowo i teraz jestem w czasie tabletek placebo, stosunku w czasie tego miesiąca nie było jednak czy brać kolejne po przerwie normalnie ? Czy tabletki działają ?

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuje drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnyci.wczoraj wzięłam 20 tabletkę jednak za 2 godziny miałam biegunkę, bo od kilku dni mam grypę żołądkową. Wcześniejsze tabletki przyjęłam prawidłowo i nie wystąpiła po nich biegunka. Mój lekarz mówi żeby brać kolejne tabletki o zwykłej porze tylko dodatkowo się zabezpieczać, jednak w ulotce pisze żeby od razu zrobić przerwę bądź nie robić przerwy wcale pomiędzy następnym opakowaniem. Dodam że nie przyjęłam dodatkowej tabletki. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witam, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, po zażyciu drugiej tabletki z blistra, wystąpiły u mnie wymioty, jako, że minęło tylko 1,5 h od zażycia, przyjęłam drugą z tego samego blistra, ponieważ nie posiadałam dodatkowego. Zawsze przyjmowałam pierwszą tabletkę w sob. a ostatnią w pt. Nie do końca wiem co teraz. Czy teraz powinnam przyjąć 21 tabl. w 20 dni i stale ostatnią zażywać w czw. a pierwszą w pt.? Nie zaburzy to skuteczności? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, wczoraj o godzinie 20 normalnie wzięłam 21szą tabletkę daylette, następnie o 23:30 na skutek wypicia 3 lampek wina miałam wymioty. 2 godziny przed jadłam suty posiłek więc na wypadek nie wchłonięcia tabletki połknęłam 22gą. Teraz mam pytanie czy lepiej kontynuować proces jakby zapomniało się tabletki i dokończyć blister i zacząć nowy bez 7 dniowej przerwy, czy wziąć normalnie do końca opakowanie i zrobić przerwę? 10 minut przed wymiotami kochałam się ze swoim chłopakiem.

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w trakcie 3 opakowania tabletek antykoncepcyjnych lecz ostatnimi czasy miewalam problemy( biegunka) i niestety niezbyt odpowiedzialnie czy też po prostu z niewiedzy podeszłam do sprawy. A otóż ostatni stosunek po którym zdaje mi się po moich objawach iż mogę być w ciąży był 17 stycznia, a za 5 dni po nim dostałam białego śluzu. Natężenie 27/28 stycznia dostałam plamien skąpych bez rzadnych skrzepow ( jasnoczerwona zywa krew) i trwa aż do teraz czyli 2 lu

Odnośnik do komentarza

Czy działanie 2składnikowej tabletki antykoncepcyjnej zostało zachowane jeżeli po przyjęciu trzeciej pigułki wystąpił dwukrotnie luźny (wręcz płynny) stolec (1- ok. 10/15minut po przyjęciu tabletki, 2- jakieś 5/10 minut później)? Nie wzięłam dodatkowej tabletki bezpośrednio po wypróżnieniach, ani po 12h, tylko normalnie po 24h, czy działanie może być zmniejszone? minęły 2 dni, czy powinnam jednak wziąć dodatkową, np po 12h od dzisiejszej. (dziś odbyłam pełny stosunek)

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie dot. antykoncepcji. Wczoraj przyjęłam przedostatnią tabletke z blistra. Odbyłam stosunek i miałam również problemy żołądkowe, co zaskutkowało wymiotami ok godzinę po przyjęciu tabletki. Z ulotki wynika,że w takiej sytuacji tabletka się nie wchłoneła więc przyjełam odrazu drugą/ czyli ostatnią w blistrze. Dzisiaj nie mam już tabletki ,a powinnam przyjąć ostatnią. Czy jesli to wpprządkujesli dzisiaj zrobie 7 dniową przerwe i 1 tabletke z nowego blistra przyjme 1dzien wczesniej ?

Odnośnik do komentarza

Witam; ) Moje pytanie dotyczy tabletek antykoncepcyjnych. Miałam lekkie zawirowania w organizmie objawiające się jednorazową biegunka, nie była ona ostra lecz nastąpiła godzinę po przyjęciu tabletki więc postanowiłam wziąć dodatkową z ZAPASOWEGO blistra. Czy mogę przyjac normalnie 21 tabletek i zrobić 7 dniowa przerwę? Czy nie wpłynie to negatywnie na antykoncepcję i organizm? Skoro równoznaczne dwie tabletki mogly się wchłonąć jednego dnia . Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Witam, miałam przez ostatnie kilka dni bóle brzucha i mdłości co jak się okazało dziś, było spowodowane problemami gastrycznymi. Nie wystąpiła jednak przez ten czas biegunka (jedynie małe "ślady" biegunki ale nigdy rano kiedy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne). Ostra biegunka pojawiła się dopiero dziś, kiedy zaczęłam przerwę w tabletkach. Czy te wcześniejsze problemy mogły zaburzyć wchłanianie tabletek mimo że nie było jeszcze biegunki? Czy powinnam się zabezpieczać dodatkowo i przez jaki czas?

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry, Biorę od 5 miesięcy tabletki Limetic. Wszystko było na początku ok, zero dolegliwości. W zeszłym miesiącu pojawiło się krwawienie. Zbagatelizowałam to. Od kilku dni teraz, mam silne nudności, wymioty, senność, a dziś po wysiłku fizycznym pojawiło się plamienie. Czy to może być objaw ciąży? czy miesiączka? Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość manka1988

Idź do lekarza, może masz źle dobrane tabletki. Jeśli Twój organizm tak na nie reaguje może warto przegadać z lekarzem zmiane środka np na plastry. Mają mniejszą ilość hormonów i omijają nasz układ pokarmowy co przy problemach żołądkowych jest dużym plusem.

Odnośnik do komentarza

Witam, nie byłam pewna czy przedwczoraj wzięłam tabletkę antykoncepcyjna wiec wzięłam dodatkową, dodatkowo wczoraj dostałam biegunki po zażyciut tabletki i wzięłam kolejną. Czy w takiejs sytuacji ochrona przed ciążą jest zachowana? Powinnam normalnie zrobić 7 dniowa przerwe czy wziąć dwa opakowania bez przerwy? Dodam że jest to pierwszy tydzień z nowego blistra.

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne trojfazowe Triquilar. W pierwszym tygodniu blistra wymiotowalam ok. 1.5 godziny od przyjęcia tabletki. Nie wspolzylam przez wcześniejsze 11 dni. Nie miałam zapasowych tabletek więc postanowilam że wezmę następna tabletkę z blistra w normalnej godzinie następnego dnia i dalej będę kontynuować blister, używając dodatkowych zabezpieczeń do rozpoczęcia następnych tabletek. Czy dobrze postąpiłam?

Odnośnik do komentarza
Gość musfigowy

przy występujących wymiotach czy biegunce na pewno należy skonsultować to z lekarzem. nieważne czy stosuje się antykoncepcję czy nie.w tym wypadku należy rozważyć może metodę antykoncepcji, która omija układ pokarmowy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...