Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, otóż mam problem bo nie wiem co zrobić, wczoraj o godz. 21.50 wzięłam 4 tabletkę anty z blistra Lesine o godz. 1 miałam bardzo rzadką kupę, więc wzięłam zapasową tabletkę. Niestety na moje nieszczęście obudziłam się w nocy i przed godziną 4 znowu miałam biegunkę praktycznie wodnistą z zabarwieniem. Mam znowu kolejną tabletkę przyjąć? Zazwyczaj biorę o 20, ale jednorazowo wzięłam później. Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam! Kończę pierwsze opakowanie Yazu (cały czas zabezpieczałam się dodatkowo). Ostatnio przez kilka dni miałam rewolucje żołądkowe. Nie brałam dodatkowych tabletek, bo i tak wszystko bym zwróciła. w związku z tym na pewno zostało naruszone stężenie hormonów, więc przez całe drugie opakowanie też zamierzam się dodatkowo zabezpieczać. Dodam, że zacznę je przyjmować jeden dzień wcześniej (zamiast ostatniej tabletki placebo), bo chcę zmienić godzinę zażywania tabletek. Moje pytanie: Czy jeśli tak postąpię, to przy TRZECIM opakowaniu będę w pełni zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

Witam! Postanowiłam napisać tutaj, bo na innym temacie nie otrzymałam odpowiedzi. Kończę pierwsze opakowanie Yazu (cały czas zabezpieczałam się dodatkowo). Ostatnio przez kilka dni miałam rewolucje żołądkowe. Nie brałam dodatkowych tabletek, bo i tak wszystko bym zwróciła. w związku z tym na pewno zostało naruszone stężenie hormonów, więc przez całe drugie opakowanie też zamierzam się dodatkowo zabezpieczać. Dodam, że zacznę je przyjmować jeden dzień wcześniej (zamiast ostatniej tabletki placebo), bo chcę zmienić godzinę zażywania tabletek. Moje pytanie: Czy jeśli tak postąpię, to przy TRZECIM opakowaniu będę w pełni zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

Dziś rano zwymiotowałam po 15, godziny 17 tabletkę. Tak jak wyczytałam na ulotce, trzeba postąpić jak przy zapomnieniu. Więc miałam dwie opcje, albo przyjąć teoretycznie zapomnianą tabletkę, albo odstawić i zrobić 7 dniową przerwę. Nie mam dodatkowego blistra więc stwierdziałam ze przerwe opakowanie. Czy dobrze postąpiłam? Dodam ze 2 dni wcześniej uprawiałam seks. Czy mogę obawiać się, że zajdę w ciążę, przez to ze przyjęłam teoretycznie tylko 16 tabletek? I czy od nowego opakowania mam stosować dodatkową metodę antykoncepcji ?

Odnośnik do komentarza
Gość Zakłopotana 2000

Witam Od dwóch miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne wczoraj wieczorem o 21.00 wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z nowego 3-ciego już opakowania (po 7 dniowej przerwie) po północy zwymiotowałam wskutek zatrucia pokarmowego ( nie piłam alkoholu). Czy tabletka zdążyła się wchłonąć czy powinnam zadbać o dodatkowe zabezpieczenie? Jeśli tak to przez ile dni? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Interesuje mnie coś takiego.. Biorę tabletki antykoncepcyjne od pół roku, od czasu do czasu zdarzają mi się biegunki z powodu nieprawidłowego odżywiania się. Nie są one przewlekłe, nie odwadniają mnie, ale zdarzało się, że i 3 razy chodziłam do toalety. Wydaje mi się, że często następowały one już dawno po wchłonięciu się tabletki, ale pewnie nie za każdym razem. Nigdy jednak nie brałam dodatkowej tabletki, bo trudno było mi określić czy jest to naprawdę ostra biegunka czy rozwolnienie, itd. Jak myślicie moje zabezpieczenie zostało całkowicie wykluczone czy po prostu obniżone, ale wracało do normalności? Tak czy tak stosuję prezerwatywę, takie mam przewrażliwienie, jednak interesuje mnie to..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...