Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed szkołą i ludźmi


Gość melancholia54545

Rekomendowane odpowiedzi

Gość melancholia54545

Mam 16 lat, chodzę do pierwszej liceum. Boję się szkoły i ludzi. Jest tak już odkąd poszłam do niej pierwszy raz. Gdy byłam dzieckiem zawsze największy stres wywoływała u mnie szkoła i ludzie, teraz jest tak samo tylko chyba jeszcze się to nasiliło. Jestem osobą cichą, zamkniętą w sobie, bardzo nieśmiałą. Lubię spokój i ciszę, a szkoła to dla mnie jakiś koszmar. Nie lubię zatłoczonych miejsc. W szkole czuję się niekomfortowo. Mam wrażenie, że wszyscy się na mnie patrzą , co jest okropne :( każdy dzień w szkole to dla mnie ' szkoła przetrwania ' . Najchętniej siedziałabym w swoim pokoju, w samotności z dala od ludzi. Boję się ich. Nie umiem z nimi rozmawiać, sprawia mi to wielką trudność, a nawet nie mam na to ochoty. Gdy chodzę z koleżanką trochę mniej się boję, ale gdy mam iść sama to jest dla mnie wielki problem. Jestem dziwna :( dzisiaj nawet miałam myśli samobójcze z tego powodu. Mam dosyć tego codziennego męczenia się, stresowania. Nienawidzę siebie. Jestem inna od wszystkich. To wykańcza mnie psychicznie. Rozmawiałam o tym z mamą, ale mama twierdzi, że sobie to wymyśliłam specjalnie bo nie chce mi się chodzić do szkoły i uczyć. Nie wiem co mam zrobić. Do pedagoga szkolnego nie pójdę, nie chce z nim rozmawiać. Moim marzeniem jest nauczanie indywidualne, ale wiem, że to się nie uda. Nie wiem co ja mam robić. Czuję , że niedługo tego nie wytrzymam... :( próbowałam sobie jakoś z tym radzić, ale ja już tak nie mogę ;(

Odnośnik do komentarza

im bardziej bedziesz uciekala od ludzi tym wieksze bedziesz miala problemy. Co z tego ze wezmiesz nauczanie indywidualne, keidys bedziesz chciala pojsc na studia czy do pracy i tam tez beda ludzie. Jak teraz nie nauczyc sie zawierac znajomosci i nie popracujesz nad relacjami, bedziesz miala problemw przyszlosci. Moim zdaniem taki lek przed ludzmi i przed szkola nadaje sie do konsultacji z psychologiem, bo z czasem moze Ci sie przerodzic w fobie spoleczna i wtedy calkowicie odetnie Cie od świata. Zamykanie sie w pokoju tylko utrudni sprawe. Musisz porozmawiac z psychologiem lub pedagogiem szkolnym

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...