Skocz do zawartości
Forum

ogromny lęk przed decyzjami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  mam straszny lęk przed tym, że trzeba podejmować decyzje. Biorę leki przeciwlękowe. Moja praca, nierejestrowana dodatkowo właśnie jest źródłem takich kłopotów, gdyż, jest to praca  z ludźmi, i to nie jednorazowe jakieś spotkanie, typu wejdzie klient i wyjdzie, tylko właśnie jest oparta na relacjach. Ja mam przeogromne problemy niekiedy, gdy myślę, że chciałabym z danego klienta zrezygnować. Nie wiem co mam robić. Mam takie myśli, że chciałabym uciec od wszystkiego i żeby z nikim ani z niczym się nie wiązać. Chodzę tez do psychologa, ale ..pomaga mi to tak jak wiadać i dodatkowo też jest źródłem problemu, bo to...też jest umowa, że chodzę co tydzień. Wydaje mi się, że nie bardzo z tego korzystam, a jest to bardzo drogie, cena jak za wizytę u lekarza specjalisty, którą ja ponoszę co tydzień, a boję się zrezygnować, bo nie wiem czy dam radę sama w trudniejszych okresach i do tego psycholodzy nie chcą przyjmować tak powiedzmy z doskoku. Nie mówię, że ma mnie przyjśc zawsze kiedy potrzebuję, ale w moim mieście wogóle trudno było o termin nawet prywatnie u psychologa. Mam wrażenie, że mój problem się pogłębia. To samo dotyczy powiedzmy tego, jak poznaję przez internet jakiegoś chłopaka. Czuję, że to nie jest to, ale powiedzmy gadamy sobie online. Ja boję się nawet zakolegować z nim, bo ...boję się, że mogłby nadejść moment, że np. ja jemu bym się podobała a ja zaczęłabym się zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza

Od jak dawna bierzesz leki? Postaraj sie o terapię na NFZ. Jeśli masz prace na czarno to trzeba sie chociaż zarejestrować w urzędzie pracy, by mieć ubezpieczenie. Tym samym będziesz mogła zapisać sie do psychiatry i na terapie na NFZ.

Dlaczego wydaje Ci sie, że nie za bardzo korzystasz z wizyt u psychologa? W jakim sensie, i co masz konkretnie na myśli? 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...