Skocz do zawartości
Forum

Introwertyk


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zmęczona moją pracą. W pokoju biurowym siedzimy w 8 osób. Dzień w dzień widzę tych samych ludzi. Ludzie w pokoju dają mi znać że się mało odzywam. Już samo to że oni gadają cały dzień w pokoju wykańcza mnie. Wychodzę z pracy jak z kamieniołomu. Nie chcę wychodzić na gbura albo na osobę która czuje się lepsza od nich więc staram się dogadywać i brać udział w rozmowach ale kosztuje mnie to dużo, a im mało ponieważ dają mi o tym znać żebym coś mówiła, dogadywała. Często organizowane są jakieś imprezy integracyjne, firmowe. Nie rozumiem jak ludzi może cieszyć to żeby po pracy spędzać czas na imprezach z pracy, z ludźmi z pracy których widują częściej niż niejednych swoich znajomych czy rodzinę. Ludzie są bardzo mili, życzliwi i w porządku co nie zmienia faktu że mam ich dość. Czuje że ludzie to dla mnie wampiry energetyczne. Tyle było gadania że przez pandemię ludzie zaczęli mieć problemy ze zdrowiem psychicznym przez izolacje. Dla mnie był to najpiękniejszy okres w życiu który już nigdy się nie powtórzy pewnie. Dlaczego tak mało mówi się o osobach które lubią spokój, ciszę, a interakcje z ludzmi ich męczą okropnie. W życiu prywatnym mam dobre stosunki z rodziną i mam  dwie najlepsze przyjaciółki z którymi widuje się jeden na jeden. I to jest dla mnie wystarczające. Rozwiązaniem byłoby znaleźć zdalna pracę na pewno, ale nie jest to takie proste. Próbuję coś znaleźć cały czas...psychicznie wysiadam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.05.2023 o 16:45, Whish napisał:

Już samo to że oni gadają cały dzień w pokoju wykańcza mnie.

Całkowicie Cię rozumiem i łącze sie w bólu. Pracowałam kiedyś w biurze z babeczkami ( w dodatku w większości starsze panie), które stale gadały, nawijały, trajkotały.... Do tego były chyba przygłuche, bo miały głośno radio ?  Nie mogłam sie skupić na pracy, czułam się przytłoczona psychicznie.

W dniu 31.05.2023 o 16:45, Whish napisał:

Dlaczego tak mało mówi się o osobach które lubią spokój, ciszę,

Cenna uwaga. Nie docenia sie w dzisiejszym czasie ciszy i spokoju. Ludzie pędzą, hałasują, krzyczą, robią wszystko by zwrócić na siebie uwagę. Obecnie pracuje w pokoju sama, w dodatku nie mam radia i czuję sie z tym wszystkim wspaniale. Na początku szefowa wchodząc do pokoju mówiła: " o matko, ale u ciebie cicho, radio sobie włącz" ?  Po kilku latach już nic nie mówi, chyba przywykła heh. Życze Tobie byś wytrwale szukała pracy jakiej sobie wymarzysz i wierzyła, że ją znajdziesz. 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Witaj,

Właściwie to bardzo dobrze Cię rozumiem bo mam tak samo. Nasza natura już tak ma że dłuższa obecnośc innych meczy. Dlatego o ile pracować trzeba bo z czegoś trzeba żyć to z innych rzeczy można zrezygnować. Pamiętaj że masz prawo w pracy pracować a nie rozmawiać. Chodzisz do pracy żeby wykonać swoje obowiązki a nie prowadzić dyskusję. Ja też w pracy jestem cicha. Po prostu pracuje i skupiam się na pracy. Fakt że nie mam swojego towarzystwa tam, bo dołączyłam do zespołu najpóźniej i są tam osoby starsze ode mnie. 

W dniu 31.05.2023 o 16:45, Whish napisał:

 

Dlaczego tak mało mówi się o osobach które lubią spokój, ciszę, a interakcje z ludzmi ich męczą okropnie. 

Dlatego że w obecnym świecie introwertyczna natura jest widziana jako gorsza. Liczą się zachowania przebojowe, odważne ,głośne. Ogólnie panuje moim zdaniem strasznie zły obraz osób introwertycznych. Nie widzi się w nich zalet jedynie wady. Tymczasem takie osoby są bardzo skrupulatne, sumienne, pracowite, oddane. 

Jedyna rada, żyj swoim życiem tak by tobie było dobrze. Innymi się nie przejmuj. A pracy zdalnej zawsze możesz poszukać.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...