Skocz do zawartości
Forum

Cytologia


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem po wizycie kontrolnej u ginekologa po odstawieniu tabletek antykoncepycjnych. Probrano mi wymaz do cytologi i wykonano usg, które moim zdaniem trwało zbyt krótko i było niedokładne, przy czym lekarz nie podawał mi żadnych informacji tylko zapytał czy ktoś kiedyś mi mówił że mam PCO, odpowiedziałam twierdząco i temat się urwał. Doktor ciagle z grobową miną poklikał coś chwile na komputerze i powiedział, że mam czekać na telefon o wynikach z cytologi. Wszystko byłoby dobrze gdybym się nie dowiedziała w rejestracji, że dzwonią tylko z nieprawidłowym wynikiem po ok 6tyg. Moje pytanie brzmi czy lekarz po samym usg może widzieć jakieś nieprawidłowości z których mogłaby wyjść zła cytologia (odczułam, że odrazu założył, że bedzie zła) i nie poinformować mnie o swoich podejrzeniach czy domysłach? Czy ja źle sobie to zinterpretowałam?

Odnośnik do komentarza

Usg nie ma za bardzo nic wspólnego z cytologią, bo to jednak wymaz, który bada nieprawidłowości w komórkach. Czyli jedno nie wynika z drugiego, usg wykrywa nieprawidłowości w jajnikach czy np. mięśniaki w macicy. 

Nie wiem dlaczego odniosłaś wrażenie, że cytologia może być zła. 

Nie wiem też dlaczego tak długo tam się czeka na wynik cytologii, jak sięgam pamięcią, zawsze to były ok. 3 tyg. 

Powinien Ci też dać wydruk usg z opisem. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...