Skocz do zawartości
Forum

Dodatkowy ząb w podniebieniu (hiperdoncja)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem, czy korzystam z tego forum w odpowiedni sposób, ale mam problem. Aktualnie mam 14 lat. W wieku 6 lat usuwano mi dodatkowego zęba pomiędzy jedynkami. Około 3 lata temu miałam robione prześwietlenie zębów, aby mieć aparat. Gdy przyniosłam pani stomatolog zdjęcie, wskazała na małego zęba, rosnącego w podniebieniu, nad zębami przednimi. Nigdy go nie czułam, ani nie wystawał ze swojego miejsca. Praktycznie nie sprawia mi problemu na co dzień, choć moje uzębienie wie więcej ode mnie. Byłam u kolejnego stomatologa, który doradził, abym za pare lat podjęła się operacji usunięcia tęgo zęba. Okropnie sobie to wyobrażam, rozcinanie podniebienia, które tak trudno zagoić. Cały czas wpada tam jedzenie, więc bakterie miałyby dostęp do otwartej rany. Co o tym sądzicie? Czy jest konieczna operacja?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ten ząb już teraz sprawia problem, moze nie trzeba czekać parę lat na ten zabieg, tylko można coś zrobić już teraz? Udaj się na konsultację do jakiegoś sprawdzonego, polecanego gabinetu, bo często niestety w małych gabinetach dentystycznych sprzęt nie jest najlepszy, więc i diagnoza może być nie do końca trafna. Nie napisałaś skąd jesteś, jesli z Małopolski to bardzo polecam krakowską Scandinavian Clinic, mają tam świetny sprzęt i bardzo dobrych specjalistów, którzy z pewnością coś ci doradzą. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...