Skocz do zawartości
Forum

zapłata za usługę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, udzielam lekcji prywatnych pewnej dorosłej osobie. Lekcje są przez internet. Na początku pamiętam, że mówiłam, że chciałam, aby raz w miesiącu (może być już po zakończonych lekcjach) przywieźć mi gotówkę do domu. Po drugim miesiącu, osoba ta umawiała się ze mną dwa razy, że przyjedzie i...nie przyjeżdżała, bo coś tam. Jak za drugim razem nie przyjechała i napisała mi, że przyjedzie kolejnego dnia, a jak nie to jeszcze kolejnego to straciłam cierpliwość. (Płatności na konto nie biorę, nie używam konta internetowego). Napisałam, czy mogę kolejnego dnia podjechać, bo akurat tam będę przejeżdżać. Wzięłam pieniądze wtedy. Teraz po kolejnym miesiącu ta osoba pisze mi, że będzie na mnie czekała danego dnia, to mogę przyjechać po pieniądze. ???wtf...nie dość, że sama nie poczuwa się, żeby przywieźć mi zapłatę to jeszcze wyznacza mi kiedy ja mam przyjechać. Nie rozumiem, jest to wykształcona osoba, a zachowuje się jakoś nieodpowiedzialnie. Napisałam, że tak jak się umawiałyśmy, chciałabym aby zapłata była u mnie. Co sądzicie? ps. żeby uciąć uszczypliwe uwagi, rozliczam się z US...

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.04.2023 o 14:29, Liljana napisał:

ie dość, że sama nie poczuwa się, żeby przywieźć mi zapłatę to jeszcze wyznacza mi kiedy ja mam przyjechać.

 To trochę wyrachowane z jej strony, ale prawda jest taka, że to Tobie zalezy na pieniądzach i ta osoba o tym wie. Jej nie zalezy by Tobie płacić.

W dniu 8.04.2023 o 14:29, Liljana napisał:

Nie rozumiem, jest to wykształcona osoba, a zachowuje się jakoś nieodpowiedzialnie.

Wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją ani kulturą osobistą, niestety. 

W dniu 8.04.2023 o 14:29, Liljana napisał:

Napisałam, że tak jak się umawiałyśmy, chciałabym aby zapłata była u mnie. Co sądzicie?

Sądze, że dobrze zrobiłaś jeśli taka była od początku umowa. Możesz zaproponować drugą opcję, że będziesz sama przyjeżdżać ale doliczysz sobie za dojazd i fatygę. Czasem taki argument na ludzi działa ? 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

No, nie odezwała się ta osoba już chyba od soboty rana jak do niej napisałam, a...pieniądze miała mieć naszykowane już na wczoraj. Pisała wtedy ze jest przeziębiona, więc...no może jeszcze nie wychodzi, ale powinna dać znać. To już jest bardzo nie fajne. Ja jej serio szłam na rękę, kiedy mi odwoływała lekcje tuż przed.....
Ja na chwilę obecną nie będę już do niej pisać, poczekam z tydzień, jak nic..to ja zadzwonię i w razie czego pojadę po pieniądze, ale....jak ma to tak wyglądać, to raczej nie widzę sensu tej współpracy. Ja jeżdżę do jednego ucznia raz w m-cu, ale wtedy ja uczę go i biorę za lekcję z dojazdem o połowę więcej- czas+ paliwo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...