Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze snem


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.03.2023 o 12:11, ilka54 napisał:

Cześć,

Od jakiegoś czasu mam problemy ze snem. Jestem zmęczona i senna, ale nie mogę usnąć. Męczę się tylko, a jak już zasnę to koło 2-3 godziny wstaję i znowu problem z ponownym zaśnięciem. Macie podobnie? Jak sobie z tym poradzić?

54 to Twój wiek?  Bo jeżeli tak, to problem może być  powiązany z menopauzą.

Spróbuj głębokich, spokojnych, długich oddechów, połączonych z zamknięciem oczu i wywróceniem gałek ocznych do góry, tak jakbyś chciała popatrzeć w głąb mózgu. Utrzymanie gałek ocznych w tej pozycji wymaga koncentracji mózgu na tej czynności, co pociąga za sobą zmniejszenie aktywności korowej a to ułatwia zasypianie.

Możesz też przed snem wypić napar z szyszek chmielu. Nie stosuj dłużej niż miesiąc. (skonsultuj z lekarzem)

Działanie nasenne melisy jest bardzo słabe albo w ogóle nie odczuwalne, natomiast jej długotrwałe stosowanie powoduje problemy z tarczycą. Zioła wpływają na szlaki sygnałowe podobnie jak leki, więc nie ma z nimi zabawy, mogą mieć też poważne skutki uboczne.

Odnośnik do komentarza

Ja bym brał ashwaghandę i melatoninę. O melatoninie fajne artykuły można poczytać na https://spijlepiej.pl/, zdecydowanie lepiej mi się śpi odkąd ją biorę na noc. Dużo stresu w życiu może masz albo podwyższony poziom kortyzolu? Jak z apetytem na słodkie? Postaraj się też spacerować w ciągu dnia, dotleniać mózg, jeść zdrowo. Może jeść ciężkie kolacje?

Odnośnik do komentarza

Na sen skuteczne się u mnie okazały tabletki Melisept. O ile nie przepadam za różnymi takimi rzeczami o tyle tutaj mnie przekonał skład, z  tego co pamiętam zawiera min melatonine i melise i nie ma tam żadnych zbędnych substancji. Nie pamiętam kiedy tak dobrze mi się spało jak od kiedy zaczynam używać, biorę nawet je trochę wcześniej przed snem bo czuję wreszcie że wypoczywam. Godne polecenia:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...