Skocz do zawartości
Forum

Mam pytanko


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Mar.tyna napisał:

Od miesiąca bardzo boli mnie w nadbrzuszu z lewej strony jest to czasami ból nie do wytrzymania , pojawiają się wymioty i zaparcia. Lekarz zlecił morfologię i ja zrobiłam , wyszło że mam stan zapalny . Co to może być ? 

 

 Stan zapalny, ale czego?? Śledziona?  USG, tomograf? Bez względu na wszystko szukaj dobrego specjalisty.

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, przy twoich objawach diagnostykę należałoby poszerzyć o wskaźniki trzustkowe, CRP, bilirubinę i usg brzucha.

Tomograf, jak ktoś pisał już wyżej.

Doraźnie możesz sobie ulżyć stosując lekkostrawną dietę, ogranicz tłuszcze i słodycze, napoje gazowane oraz mocną kawę i herbatę.

Nic nie pisałaś o wypróżnieniach bo to też ma znaczenie, kolor itd...

Z tego co się orientuję na tomograf sie czeka, między czasie najszybciej zrobisz badania z krwi.

Nie marnuj czasu dziewczyno, bo zegar tyka : tik tak, tik tak.....

Odnośnik do komentarza

Najlepiej z wynikami udaj się do lekarza rodzinnego, on będzie wiedział co dalej zrobić, wg mnie powinien dać skierowanie do szpitala, wszystkie badania będziesz miała na miejscu, jeśli nie będzie potrzeby nikt Cię w szpitalu nie zatrzyma. 

Co do tomografu, to nie ma sensu robić prywatnie, bo teraz nie ma kolejek na nfz /jest jedna kolejka z prywatną/ a i tak jak już, to musi być z kontrastem, a tu już jest potrzebne skierowanie, może być od rodzinnego /kreatyninę trzeba wcześniej zrobić /. 

Za opisem i tak trzeba czekać co najmniej 2 tyg, wydają tylko płytę. 

A przy silnym bólu i stanie zapalnym, na co wskazują leukocyty, nie ma na co czekać. 

  • Dziękuje 1

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ka-wa napisał:

Najlepiej z wynikami udaj się do lekarza rodzinnego, on będzie wiedział co dalej zrobić, wg mnie powinien dać skierowanie do szpitala, wszystkie badania będziesz miała na miejscu, jeśli nie będzie potrzeby nikt Cię w szpitalu nie zatrzyma. 

Co do tomografu, to nie ma sensu robić prywatnie, bo teraz nie ma kolejek na nfz /jest jedna kolejka z prywatną/ a i tak jak już, to musi być z kontrastem, a tu już jest potrzebne skierowanie, może być od rodzinnego /kreatyninę trzeba wcześniej zrobić /. 

Za opisem i tak trzeba czekać co najmniej 2 tyg, wydają tylko płytę. 

A przy silnym bólu i stanie zapalnym, na co wskazują leukocyty, nie ma na co czekać. 

Dziękuję ci bardzo za odpowiedź.  

Z wynikami już byłam ( ale nie było mojej rodzinnej będzie w poniedziałek ) , więc lekarz na zastępstwie powiedział mi że mam przyjść do swojego lekarza po skierowanie  i narazie trzymać dietę. 

Mam nadzieję , że bóle przejdą i okaże się że to nic poważnego.  

No i muszę powtórzyć morfologię.  

Dziękuję Wam wszystkim za rady.  ❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...