Skocz do zawartości
Forum

Ciśnienie tętnicze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwna przypadłość mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Mam w domu dwa ciśnieniomierze. Jeden nadgarstkowy drugi naramienny. Podczas mierzenia nadgarstkowym jestem mega spokojny i wyluzowany i mam ciśnienie 127/77 później zakładam naramienny i od razu się denerwuje, serce mi skacze z nerwów i mam 170/105. Mam chyba tez problem białego fartucha bo denerwuje się zawsze jak chodzę do lekarza. Miał tak ktoś? Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście dziwna sprawa z tymi ciśnieniomierzami. Nadgarstkowy jest bardziej podatny na błędy w czasie pomiaru, naramienny jest bardziej dokładny. Ważne jest, żeby mankiet ciśnieniomierza był dokładnie założony. Widocznie ten naramienny wywołuje u Ciebie niepokój. Pytanie tylko dlaczego?  Spróbuj założyć mankiet i posiedzieć chwilę w celu uspokojenia się i dopiero włączyć aparat.

Syndrom białego fartucha ma dużo osób i nie ma co się tym przejmować, ale można próbować oswoić się z takim widokiem.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, bartekpolska napisał:
Cytat

 Także ciśnieniomierze działają raczej prawidłowo co mnie uspokaja. 

Przynajmniej jesteś spokojny o ciśnieniomierze:). Jednak spróbuj wyjaśnić dlaczego w Twoim przypadku są takie rozbieżności pomiaru. Może z Twoim ciśnieniem jest w miarę OK, tylko coś szwankuje z pomiarem ciśnieniomierzem naramiennym.

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez wwwatujest
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...